LOT: będą trzy loty codziennie do Berlina

archiwum PLL LOT

PLL LOT zwiększają liczbę połączeń między stolica Polski i Niemiec do trzech dziennie. Od 1 lipca między stolicami Polski i Niemiec LOT zaoferuje w sumie 20 połączeń tygodniowo.

Od początku grudnia ubiegłego roku polski przewoźnik lata z Warszawy do Berlina i z powrotem dwa razy dziennie. Teraz w celu budowy pełnej oferty pasażerskiej LOT zwiększa swoją obecność na tej trasie.

Odloty z Lotniska Chopina w Warszawie będą odbywały się:
codziennie o godz. 9:05 (od 1 czerwca o 9:55)
codziennie o 16:15
codziennie za wyjątkiem sobót o 20:30 (od 1 lipca).
Z portu Tegel w Berlinie samoloty polskiego przewoźnika wystartują:
codziennie oprócz niedziel o godz. 7:40 (od 2 lipca)
codziennie o 11:15 (od 1 czerwca o 12:05)
codziennie o 18:25.

Rejs między Warszawą i Berlinem trwa ok. półtorej godziny. Połączenia są obsługiwane samolotami trzech typów: Embraer 170 (70 miejsc dla pasażerów), Bombardier Q400 (78 foteli) i Embarer 175 (82 fotele).

Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u, powiedział: „Trzymilionowy Berlin, miejsce zamieszkania dla wielu osób z Europy Środkowo-Wschodniej, to cel licznych podróży również z Warszawy. Dajemy pasażerom możliwość wygodnego podróżowania do swoich rodzinnych krajów z Berlina przez Lotnisko Chopina, nasz port przesiadkowy. LOT oferuje pasażerom podróżującym z Berlina wygodne połączenia do wielu miast Europy Środkowo-Wschodniej, np. Kaliningradu, Moskwy, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Mińska, Koszyc, Tallinna, Wilna, Kowna, Rygi, Bukaresztu, Sofii i Budapesztu.”