Londyńskie lotnisko pobiło rekord

archiwum London City Airport

Londyński port lotniczy (London City Airport-LCY) odnotowała w lipcu rekordową w swojej 27 letniej historii liczbę obsłużonych w ciągu jednego miesiąca pasażerów. Było ich 341 866, to jest o 4 proc. Więcej niż w poprzednim rekordowym miesiącu – lipcu 2013 roku.

W ubiegłym roku port lotniczy obsłużył 3,381 mln pasażerów. Ostatnie rekordowe wyniki są efektem otworzenia nowych połączeń British Airways np. do Dusseldorfu i Granady, dodatkowych połączeń na Ibizę i zwiększenia częstotliwości rejsów,wspólnie a Alitalią, do Mediolanu i Rzymu oraz, wspólnie z Luxair, do Luksemburga. Więcej też pasażerów zauważono na trasach do Zurychu, Amsterdamu i Edynburga.

Matthew Hall, członek zarządu lotniska powiedział: „Rozwój naszego lotniska obserwujemy przez ostatnie trzy lata. To oznaka ożywienia gospodarczego, zwiększonej liczby ludzi podróżujących zarówno w interesach, jak i na wypoczynek.”

Lotnisko londyńskie oczekuje obecnie na pozwolenia na rozbudowę istniejącej infrastruktury. Planowany jest m.in. nowy pas startowy, co umożliwi zwiększenie siatki połączeń Londynu z innymi miastami w Wielkiej Brytanii.

Matthew Hall dodał: „Nasi partnerzy, linie lotnicze chcą się rozwijać razem z nami, ufają nam. Dzięki temu, coraz więcej ludzi korzysta z naszych usług. To z kolei zmusza nas do ciągłego rozwoju. Do roku 2023 będziemy obsługiwać ok 6 mln pasażerów rocznie i nasze obiekty muszą być do tego czasu w pełni zmodernizowane. Dzięki rozbudowie lotniska, pracę uzyska dodatkowych 1 500 ludzi.”