Londyn – rekordowa liczba turystów w 2014 roku

archiwum visitbritain

W ubiegłym roku, Londyn pobił swój rekord liczby gości z roku 2013 (16,8 mln) o 3,5 proc.. Stolicę Wielkiej Brytanii odwiedziło w 2014 roku 17,4 mln turystów. Londyn wciąż korzysta na boomie, jaki miał miejsce w roku Igrzysk Olimpijskich w 2102 roku. Od tego roku corocznie goście zagraniczni wydają coraz więcej pieniędzy. W ubiegłym roku była to suma 11,8 mld funtów, co oznacza wzrost w stosunku do roku 2013, o 3 proc (2013 = 11,5 mld funtów).

Miasto przyciąga różnorodnością atrakcji turystycznych, wśród których w zeszłym roku największą popularnością cieszyły się nowości: wystawa dzieł Henri Matise’a, wystawa „Ming: 50 lat zmian w Chinach” w British Museum, wystawa Anselma Kiefera w Royal Academy, Sherlock Holmes w Muzeum Londynu czy festiwal kwiatów w Chelsea.

Burmistrz Londynu, Boris Johnson, powiedziany: „Te niesamowite liczby dotyczące zeszłego roku, potwierdzają, że rekordowa liczba turystów odwiedzających nasze wspaniałe miasto, wydaje u nas rekordową sumę pieniędzy. Potwierdzają one również naszą pierwszorzędną pozycję wśród turystycznych miast świata.”