Łódź – letnie spacery w języku angielskim

Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza na nowy cykl wakacyjnych spacerów z przewodnikiem – Letnie Spacery po Łodzi. Oferta ta skierowana jest do wszystkich mieszkańców miasta, którzy na co dzień nie posługują się językiem polskim, a to dlatego, że wycieczki odbywać się będą tylko w języku angielskim.

Krzysztof Olkusz, koordynator projektu i łódzki przewodnik, powiedział: „Letnie spacery po Łodzi mają za cel nie tylko przybliżyć obcokrajowcom historię i urodę naszego miasta, ale także zachęcić ich do aktywnego uczestnictwa w życiu Łodzi. Odwołując się do idei wielokulturowej Ziemi Obiecanej, Łódzka Organizacja Turystyczna pragnie w ten sposób zainteresować przyjezdnych opowieściami o wielkich fabrykanckich fortunach, o bezprecedensowej karierze miasta, które z czasem stało się Miastem Filmu i sztuki awangardowej.”

Spacery rozpoczęły się 30. czerwca i odbywać się będą przez całe wakacje aż do 1. września włącznie. Startują w każdą sobotę o godzinie 11 sprzed Bramy Manufaktury od ulicy Ogrodowej. Przewodnicy opowiedzą o:
– Izraelu Poznańskim i jego imperium;
– historii Starego Miasta;
– odkryją magiczne podwórka najsłynniejszej łódzkiej ulicy – Piotrkowskiej;
– pokażą wspaniałe murale i street-artowe instalacje;
– opowiedzą o roli Łodzi w procesie budowania niepodległej Polski;
– usłyszą o Łodzi wielowyznaniowej oraz o nowoczesnej Łodzi, której kwintesencją jest powstające EC1 Łódź – Miasto Kultury.
– przy Ławeczce Tuwima zrobimy pamiątkowe zdjęcie, które każdy spacerowicz otrzyma na swojego maila.
Ponadto, podczas Święta Łodzi (27-29.07.2018) odbędą się dodatkowe spacery – w piątek oraz niedzielę, także zaczynające się o 11.
Wszystkie spacery są bezpłatne, środki zaś pozyskane w ramach regrantingu z zakresu turystyki i krajoznawstwa, którego operatorem jest Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „Regio”.

Dokładne terminy spacerów:
30.06., 7.07., 14.07., 21.07., 27.07., 28.07., 29.07., 4.08., 11.08., 18.08., 25.08., 1.09.