Łódź gotowa na turystów biznesowych

Łódź czeka na turystów biznesowych
Marta Chmielewska, Katarzyna Gadomska, Robert Zintera/fot. Dariusz Pawłowski Polska Press.jpg

Łódź Convention Bureau uruchomiło punkt wsparcia dla organizacji wydarzeń MICE. Biuro pomaga organizatorom planować wydarzenia tak, aby były zgodne z obowiązującymi rozporządzeniami i wytycznymi. 

W mieście funkcjonuje Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu, działająca we współpracy z ogólnopolskim Stowarzyszeniem Branży Eventowej w ramach projektu „Polska: Kraj Bezpiecznych Eventów”. Coraz więcej łódzkich hoteli posiada także certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt Bezpieczny Higienicznie”.

Jacek Caputa, event manager w Grupie Żywiec, skomentował: „Wydaje mi się , że nadszedł już czas znoszenia ograniczeń dotyczących spotkań, konferencji, targów i małych eventów. (…) I tu ważne są takie inicjatywy jak program „Polska krajem bezpiecznych eventów”, które mogą profesjonalnie przygotować miasta i regiony do funkcjonowania w nowej rzeczywistości „po Covidowej” i do organizacji eventów, kongresów targów oraz innych wydarzeń.”

Łódź Convention Bureau, wyspecjalizowana jednostka Łódzkiej Organizacji Turystycznej, oferuje pakiet wsparcia dla organizatorów wydarzeń takich jak konferencje, kongresy, targi czy podróże motywacyjne dla pracowników. Biuro pomaga w wyborze hotelu, obiektu konferencyjnego czy restauracji, która spełnia odpowiednie wymogi higieniczno-sanitarne.

Łódź Convention Bureau dostarcza również informację o firmach oferujących testy na koronawirusa i inne usługi związane z prewencją epidemiologiczną. Biuro pomaga także dostosować wydarzenia do odpowiednich wytycznych GIS i rozporządzeń rządowych. Dodatkowo ŁCB pracuje nad wzorami gotowych kart ryzyka, dostosowanych do każdego rodzaju organizowanego wydarzenia biznesowego.
W ramach programu „Polska! Krajem bezpiecznych eventów”, Stowarzyszenie Branży Eventowej wszechstronnie wspiera kolejne miasta oraz samorządy w jak najpełniejszym powrocie do działania, obecności turystycznej, biznesowej i eventowej.

Marta Chmielewska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej, podkreśliła: „Łódź pokazuje jak należy odnaleźć się w nowych realiach, zapewniając bezpieczeństwo (ze szczególnym wskazaniem na kwestie sanitarne) turystom i uczestnikom spotkań biznesowych. Korzystając z wiedzy ekspertów – m.in. SBE, Łódzkiej Organizacji Turystycznej – Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu wdrożyła procedury i rozwiązania dzięki którym goście branży MICE w Łodzi mogą czuć się naprawdę bezpiecznie.”

Anna Adamska-Makowska, Prezes Expo-Łódź, dodała: „Ponowne uruchomienie branży eventowej to kolejny, ważny dla nas krok w procesie odmrażania gospodarki. Jesteśmy gotowi na to, aby bezpiecznie realizować imprezy targowe i konferencje – zarówno B2B jak i B2C. W trosce o zdrowie wszystkich odwiedzających, dokładamy wszelkich starań, aby eventy organizowane w obiektach takich jak EXPO-Łódź przebiegały w sposób zgodny z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa wypracowanymi przez Polska Izbę Przemysłu Targowego wspólnie z Ministerstwem Rozwoju i Głównym Inspektorem Sanitarnym.”

Ponad połowa turystów odwiedzających rokrocznie Łódź to turyści biznesowi.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center