Linie Hainan Airlines 5-gwiazdkową linią lotniczą SKYTRAX

archiwum SKYTRAX

18 czerwca w Paryżu międzynarodowa organizacja oceny transportu powietrznego SKYTRAX ogłosiła laureatów nagrody 2019 SKYTRAX World Airline Awards. Linie Hainan Airlines zdobyły odznaczenie 5-gwiazdkowej linii lotniczej już 9. rok z rzędu i znalazły się na 7. miejscu w czołowej dziesiątce przewoźników SKYTRAX. Linie zajęły także czołową pozycję w kategorii najlepszych udogodnień w klasie biznes, najlepszych linii lotniczych w Chinach i najlepszej załogi pokładowej w Chinach.

Jak podała PAP, w ciągu minionego roku linie Hainan Airlines unowocześniły produkty i zoptymalizowały usługi w celu utworzenia niedoścignionego doświadczenia w podróży. Firma podjęła współpracę ze znanym biurem projektanckim PriestmanGoode w celu opracowania nowego wzornictwa „pióra marzeń”.

Trzyletni projekt brytyjskiej firmy zrewolucjonizował doświadczenia pasażerów w locie od odprawy po lądowanie. Samoloty 787-9 Dreamliner linii Hainan Airlines z wnętrzami „pióra marzeń” zostały wprowadzone na trasy wraz z wdrożeniem nowej klasy ekonomicznej premium, która jest nową opcją dla międzynarodowych podróżnych.

Usługi gastronomiczne „Hai Chef” linii Hainan Airlines zostały także ulepszone. Linie zacieśniły współpracę z dyrektorami badań i rozwoju w wiodących, międzynarodowych restauracjach oraz słynnymi szefami kuchni z restauracji z gwiazdkami Michelin i pięciogwiazdkowych hoteli w celu zapewnienia pasażerom doznania autentycznej chińskiej i zachodniej kuchni na wysokości 30 000 stóp.

Linie lotnicze uruchomiły ponad 2000 lotów krajowych i międzynarodowych w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Oceanii, obsługując 63 miasta poza krajowym rynkiem w Chinach. Począwszy od dziewiczego lotu w 1993 r. linie Hainan Airlines nie miały żadnego poważnego wypadku w 26-letniej historii i w trakcie ponad 7 milionów godzin lotów.

Prezes SKYTRAX Edward Plaisted powiedział: „W 2019 r. już po raz dziewiąty linie Hainan Airlines zdobyły wyróżnienie pięciogwiazdkowej linii lotniczej SKYTRAX. W ciągu minionych 9 lat przewoźnik nieustannie wdraża innowacje i przełomy pod względem jakości. Łącząc tradycyjne chińskie wpływy z międzynarodowym, popularnym wzornictwem, linie Hainan Airlines nieprzerwanie budują swoją pozycję inspirowanej orientem, międzynarodowej linii lotniczej.”

Przewodniczący HNA Group Chen Feng,dodał: „Ciągłe uznanie ze strony chińskich i międzynarodowych pasażerów jest dla nas powodem do dumy. Zdobycie wyróżnienia w ramach 2019 SKYTRAX World Airline Awards nie byłoby możliwe bez długofalowego zaufania i wsparcia ze strony naszych pasażerów. Dedykujemy nagrodę także naszym pracownikom na całym świecie, którzy wnieśli wkład w transformację linii Hainan Airlines w wyjątkową, międzynarodową grupę lotniczą przez ogromną kreatywność” – skomentował Chen, przyjmując nagrodę.”