Linie Emirates zmodernizują 105 samolotów

Klasa ekonomiczna premium/fot. archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates ogłosiły, że zmodernizują 105 swoich nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotów, wprowadzając klasę ekonomiczną premium.

18-miesięczny program modernizacji, którego rozpoczęcie zaplanowano na koniec 2022 r., zostanie w całości przeprowadzony w najnowocześniejszym Centrum Inżynieryjnym Emirates w Dubaju. W 52 Airbusach A380 i 53 Boeingach 777 zostanie dodana nowa, wysoko oceniana klasa ekonomiczna premium. Linie lotnicze rozważają również instalację zupełnie nowego produktu klasy biznes na swoich samolotach Boeing 777 z niestandardowymi siedzeniami w układzie 1-2-1.

Tim Clark, prezes Emirates, powiedział: „Emirates inwestują w program modernizacji, aby stale zaspokajać potrzeby swoich klientów i zapewniać najlepsze wrażenia z podniebnej podróży. Odkąd rok temu wprowadziliśmy nasze miejsca klasy ekonomicznej premium, otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy. Klienci byli zdumieni jakością i komfortem lotu. Podobnie jak z naszymi flagowymi podróżami klasą pierwszą, biznes czy ekonomiczną, zamierzamy dalej rozwijać klasę ekonomiczną premium, aby również stanowiła wyjątkowe doświadczenie, które nie ma sobie równych na rynku. Rozważamy również zupełnie nowy produkt klasy biznes. Więcej szczegółów zdradzimy w odpowiednim czasie.

Jesteśmy dumni, że cały projekt modernizacji zostanie przeprowadzony w naszym domu i hubie – Dubaju. Pokazuje to nasze ogromne kompetencje i możliwości, które zbudowaliśmy tworząc linie lotnicze Emirates, a także szerszy ekosystem ZEA wspierający tak wysoce specjalistyczny i techniczny program.”

Po zakończeniu programu modernizacji linie Emirates będą dysponowały łącznie 111 samolotami Boeing 777 i Airbus A380, oferującymi miejsca w klasie ekonomicznej premium, w tym sześcioma Airbusami A380, które do grudnia 2021 r. zostaną dostarczone przewoźnikowi w czteroklasowej konfiguracji.

W Boeingu 777 usuniętych zostanie 5 rzędów siedzeń klasy ekonomicznej znajdujących się tuż za klasą biznes, aby zamontować 24 miejsca klasy ekonomicznej premium rozmieszczone w konfiguracji 2-4-2. W A380 Emirates z przodu głównego pokładu zostanie zainstalowanych 56 foteli nowej klasy, również w konfiguracji 2-4-2.

Do końca grudnia 2021 r. samoloty A380 z klasą ekonomiczną premium będą obsługiwać loty do Frankfurtu, londyńskiego Heathrow, Nowego Jorku JFK i Paryża.

Grupa Emirates odrabia straty pocovidowe