Linie Emirates i Qantas rozszerzają współpracę

fot. archiwum Emirates

Linie lotnicze Qantas i Emirates ogłosiły przedłużenie partnerstwa na 5 kolejnych lat. Dla pasażerów i stałych klientów obu przewoźników oznacza to dostęp do rozszerzonej, wspólnej sieci połączeń na podróże do Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i w Europie.

Porozumienie zostało podpisane przez prezesa Emirates Tima Clarka oraz dyrektora generalnego Qantas Group, Alana Joyce’a podczas dorocznego walnego zgromadzenia Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych w Bostonie.

Linie posiadają zgodę organów regulujących na prowadzenie wspólnej działalności do marca 2023. Qantas i Emirates będą ubiegać się o ponowne wydanie pozwolenia na utrzymanie kluczowych elementów współpracy przez odpowiednie organy, w tym Australijską Komisję Konkurencji i Konsumentów, aż do 2028 r. Współpraca ta obejmuje koordynację cen, harmonogramu lotów i promocji, a także marketingu turystycznego na uzgodnionych trasach. Porozumienie zawiera również możliwość przedłużenia na kolejnych 5 lat.

Poprzez partnerstwo obie linie oferują stałym klientom miliony specjalnych miejsc, tzw. reward seats do ponad 100 lokalizacji w ramach programów punktowych Qantas lub Skywards Miles. Warto podkreślić, że wielu klientów przechowywało punkty podczas pandemii.

Dla podróżnych Emirates porozumienie przewoźników zapewnia dostęp do ponad 55 miejsc w Australii, których nie obsługują ich linie, natomiast pasażerowie linii Qantas mogą skorzystać z połączeń do Dubaju i ponad 50 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce, do których nie dotarliby ze swoim przewoźnikiem.

Tim Clark, prezes Emirates, powiedział: „Przedłużenie naszej współpracy z linią Qantas jest dowodem jej sukcesu. To także odzwierciedla nasze zobowiązanie do zapewnienia australijskim klientom, obsługiwanym przez nas od 25 lat, najlepszych połączeń i dodatkowych korzyści dla stałych podróżnych. Pomimo wyzwań ostatnich 18-miesięcy dzisiejsza wiadomość potwierdza, że Emirates pozostaną tu na długo.
Nasza współpraca wygodnie łączy podróżnych z ponad 100 miejscami na świecie w naszej wspólnej sieci oraz oferuje skoordynowane usługi premium, takie jak dostęp do punktów lojalnościowych i poczekalni. Podczas, gdy granice ponownie się otwierają, z niecierpliwością czekamy na przywrócenie naszych rozkładów lotów w Australii, w tym popularnych połączeń A380. Chcemy przywitać klientów i pomóc im doświadczyć.”

Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas Group, dodał: „Nasze działania to kontynuacja jednego z najważniejszych partnerstw bilateralnych w lotnictwie, które rozpoczęło się w 2013 r. i służy ponad 13 milionom ludzi.

Nasze partnerstwo z Emirates zawsze zakładało, że żadna linia lotnicza nie może dolecieć wszędzie, ale razem możemy dotrzeć do większości miejsc, do których nasi wspólni pasażerowie chcą podróżować. Traktujemy wzajemnych klientów jak swoich własnych. Wiemy, że międzynarodowemu rynkowi lotniczemu pełna odbudowa strat zajmie wiele lat, dlatego ścisła współpraca między liniami wydaje się być ważniejsza niż kiedykolwiek.”

Prezesi obu przewoźników/fot. archiwum Emirates

Qantas i Emirates wspólnie zapewniają klientom ponad 100 kierunków w ramach porozumienia code-share. Należy do nich między innymi:

• 38 miejsc w Wielkiej Brytanii i Europie, włączając w to Rzym, Zurych i Barcelonę
• 55 miejsc w Australii i Nowej Zelandii
• 13 miejsc w Afryce i na Bliskim Wschodzie
• 2 miejsca w Azji
• Rego Bis rozpoczął sprzedaż oferty na Lato 2022- Soczysta promocja- lato 2022.

Emirates ruszyły z promocją dla dwojga na Seszele, Malediwy i Mauritius