Linia Wizz Air wyróżniona za bezpieczeństwo

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air została wyróżniona 7-gwiazdkową notą w rankingu bezpieczeństwa według jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów AirlineRatings.com.

Ocena bezpieczeństwa dla każdej linii lotniczej opiera się na kompleksowej analizie wykorzystującej informacje pochodzące od najważniejszych organizacji i stowarzyszeń lotniczych, rządów państw oraz w oparciu o dane historyczne.

Ocena obejmują następujące elementy: certyfikacja IOSA, zatwierdzenie FAA, stan i wiek floty, historia wypadków, ocena bezpieczeństwa Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w kraju pochodzenia oraz inne parametry. 7-gwiazdkowa ocena bezpieczeństwa, podobnie jak w przypadku Wizz Air, przyznawana jest liniom lotniczym spełniającym wszystkie kryteria oceny.

Diederik Pen, wiceprezes i członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air, powiedział: „Bezpieczeństwo zawsze było priorytetem Wizz Air, dlatego bardzo cieszy nas nagroda i otrzymanie najwyższej oceny w rankingu AirlineRatings.com. Potwierdza to, że obraliśmy właściwy kierunek działań i zwiększa naszą determinację, by nadal utrzymywać najwyższy poziom bezpieczeństwa lotów w całej siatce połączeń WIZZ składającej się z ponad 600 tras do 142 miejsc w 44 krajach.”