Ładowarki w poczekalniach Emirates

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates wprowadziły 30 bezprzewodowych stacji dokujących, które dostępne są w poczekalniach dla pasażerów klasy pierwszej i biznes w halach A, B i C na lotnisku w Dubaju. Ładowarki są kompatybilne z większością smartfonów. Nowa oferta to kolejny etap strategicznego planu przewoźnika mającego na celu zapewnienie pasażerom lepszej mobilności i łączności.

Mohammed Mattar, Divisional Senior Vice President, Emirates Airport Services, powiedział: “Chcemy stale zwiększać komfort podróży naszych klientów, dążymy do tego, aby upływała ona całkowicie beztrosko. Urządzenia mobilne stały się nieodłączną częścią naszego życia i w naszej opinii bezpłatna sieć Wi-Fi oraz bezprzewodowe ładowarki stają się standardem w podróży. Stale inwestujemy, aby wciąż ułatwiać dostęp do sieci telekomunikacyjnej w naszych poczekalniach i na pokładach naszych samolotów. Współpracujemy z czołowymi dostawcami technologii, aby zwiększyć liczbę i jakość bezprzewodowych stacji dokujących i cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli zaoferować klientom naszą usługę w wersji rozszerzonej.”

Bezprzewodowe stacje dokujące zostały umieszczone w dobrze widocznych punktach na terenie poczekalni i obecnie służą do ładowania wyłącznie telefonów komórkowych – maksymalnie dwóch jednocześnie. Nowe ładowarki są w pełni kompatybilne z telefonami wyposażonymi w system Android i Blackberry – wystarczy umieścić je w stacji dokującej. Natomiast w przypadku iPhone’ów ładowanie możliwe jest przy użyciu kabla.