Kurt Ekert zastąpi Seana Menke na stanowisku dyrektora generalnego Sabre

Dyrektor generalny i prezes Sabre, Sean Menke, przejdzie na stanowisko prezesa wykonawczego zarządu, a obecny prezes Kurt Ekert obejmie stanowisko dyrektora generalnego. Zmiany wejdą w życie 27 kwietnia 2023 r.

Kurt Ekert dołączył do Sabre jako prezes w styczniu 2022. W tamtym czasie rozdzielono rolę prezesa i dyrektora generalnego. Ekert nadzoruje wszystkie kwestie związane z działalnością biznesową i technologiczną firmy. W ciągu ostatniego roku opracował nowe strategie rozwoju i z powodzeniem zrealizował plany operacyjne firmy, m.in. zreorganizował działalność obszaru Travel Solutions, wdrożył solidne zasady operacyjne oraz stworzył skuteczny zespół kierowniczy.

„Jestem dumny z tego, że obejmuję stanowisko CEO w Sabre. Chcę nadal rozwijać naszą strategię, jednocześnie wspierając kulturę innowacji i wydajności. Cieszę się, że będę mógł prowadzić tę firmę przez kolejny etap jej rozwoju. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie znacząco poszerzać naszą działalność, aby dostarczać długoterminową wartość dla akcjonariuszy” – powiedział Kurt Ekert.

Sean Menke dołączył do Sabre w 2015 roku i pełnił funkcję prezesa obszaru biznesowego, a następnie awansował na stanowisko dyrektora generalnego. Pod kierownictwem Seana Menke firma przeszła transformację technologiczną, nawiązała współpracę ze strategicznymi partnerami i zbudowała zespół kierowniczy.

„Sean, który pełnił swą funkcję przez ostatnie osiem lat, jest silnym i odnoszącym sukcesy liderem. Udowodnił to szczególnie w trudnych momentach podczas globalnej pandemii. Pozostawia po sobie ogromne dzieło, w tym ambitną, wieloletnią strategię, zgodnie z którą zespół kierowniczy będzie nadal się rozwijał. Dziękujemy Seanowi za jego przywództwo i cieszymy się, że będziemy nadal z nim pracować” – powiedział Gregg Saretsky, niezależny prezes rady dyrektorów Sabre.

Sabre Polska i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie wspólnie inwestują w rozwój młodych talentów

 

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center