Sabre Polska i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie wspólnie inwestują w rozwój młodych talentów

Sabre Polska od prawie dwóch lat realizuje projekty edukacyjne wraz z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Kolejnym krokiem współpracy pomiędzy partnerami jest udostępnienie studentom uczelni profesjonalnego systemu rezerwacyjnego, z którego codziennie korzystają m.in. linie lotnicze, hotele czy biura podróży.
Sabre Polska umożliwiło studentom Uniwersytetu Pedagogicznego korzystanie z globalnego systemu rezerwacyjnego Sabre Red 360.
Pracownicy i studenci Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z zadowoleniem przyjęli wiadomość o aktywacji w uniwersyteckiej pracowni komputerowej dostępu do GDS (Globalnego Systemu Dystrybucji) – systemu rezerwacyjnego Sabre Red 360. To platforma, na której każdego dnia na całym świecie dokonywane są kompleksowe transakcje pomiędzy wszelkimi dostawcami usług branży turystycznej, takimi jak m.in. linie lotnicze, hotele, biura podróży, firmy wynajmu samochodów, koleje czy ubezpieczyciele podróży. To właśnie tutaj kreowane są spersonalizowane podróże, tak pożądane przez dzisiejszych świadomych pasażerów.
Aktywacja systemu znacząco przyspieszy poszerzanie kompetencji zawodowych studentów Uniwersytetu Pedagogicznego o znajomość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych opracowanych stricte dla branży turystycznej.
“Z doświadczenia akademickiego oraz od naszych absolwentów wiemy, że znajomość globalnych systemów rezerwacyjnych jest atutem w poszukiwaniu pracy w sektorze usług turystycznych. Doceniamy, że nasi partnerzy z Sabre Polska angażują się w proces edukacji poprzez zapewnienie naszym studentom dostępu do swojego sztandarowego produktu oraz do doświadczonych w branży ekspertów” – powiedziała Anna Delekta, adiunkt w Katedrze Turystyki i Badań Regionalnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Szerokie porozumienie krakowskich organizacji skutkuje rozwojem młodych talentów
Współpraca nauki z biznesem jest prowadzona wielowymiarowo, m.in. za pośrednictwem szkoleń, wykładów, paneli eksperckich czy staży. Dzięki tego typu kooperacjom studenci zyskują nowe umiejętności, kwalifikacje, poszerzają siatkę kontaktów, podnoszą swoją atrakcyjność na rynku pracy.
“Współpraca z placówkami edukacji wyższej stanowi ważny element strategii Sabre Polska. Od lat aktywnie działamy na tej płaszczyźnie. Co roku prowadzimy program stażowy, angażujemy się w organizację wydarzeń dla studentów, bierzemy udział w targach pracy. Współpraca z Uniwersytetem Pedagogicznym to kolejny przykład takiego działania. Cieszymy się, że dzieląc się naszym systemem, wykładowcy będą mogli urozmaicić swoje zajęcia i w sposób praktyczny poszerzać wiedzę studentów” – powiedział Cezary Żminkowski, członek zarządu Sabre Polska, Vice President of Products Incubation and Software Engineering.
Biznes i nauka na drodze kontynuowania owocnej współpracy
W najbliższym czasie planowana jest demonstracja systemu GDS słuchaczom uczelni podczas wykładu. Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego dostaną w przyszłości także zaproszenie do krakowskiego biura Sabre Polska, a w tym do Innovation Lab. Młode talenty będą mogły też wziąć udział w rekrutacji do Sabre Summer Internship – letniego programu stażowego dla zainspirowanych nowoczesnymi technologiami – i zdobywać praktyczną wiedzę pod okiem specjalistów IT, podejmując informatyczne wyzwania, rozwijając swoje pasje i kontakty z osobami z branży.
Współpraca pomiędzy Sabre Polska a Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie to przykład misji biznesu na rzecz edukacji i otwartości nauki na komercyjne doświadczenia przedsiębiorstwa, które odnosi sukcesy rynkowe.
“W procesie kształcenia studentów istotne jest łączenie teorii z praktyką przy wsparciu profesjonalistów z branży, dla której przygotowuje się kadry. Staramy się, aby nasi studenci otrzymali wykształcenie najwyższej jakości, a takie jest możliwe m.in. w oparciu o współpracę Instytutu Geografii z czołowym partnerem technologicznym globalnej branży turystycznej” – powiedziała Anna Delekta.
Oba podmioty, zarówno Sabre Polska, jak i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, planują kontynuować realizację projektów opartych nie tylko na wsparciu merytorycznym studentów, ale i na wzajemnym zaufaniu oraz przekonaniu, że warto razem działać, by wiele osiągać.
POWIĄZANE WPISY
20 marca 2023
Lotnisko we Wrocławiu: w lutym obsłużyliśmy ponad 195 tys. pasażerów
Ponad 1800 operacji lotniczych i ponad 195 tys. podróżnych obsłużyło w lutym wrocławskie…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2023
Pierwsza na świecie makieta z prawdziwym deszczem w Kolejkowie
Wystawę co dziewięć minut rozświetlają błyskawice, a na mieszkańców makiety spada ulewa.…
0 Komentarzy2 Minuty
16 marca 2023
MROT: dofinansujemy projekty naszych członków. Powstaje Laboratorium Inicjatyw Turystycznych
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna chcąc rozwijać produkty turystyczne na…
0 Komentarzy4 Minuty
15 marca 2023
Magdalena Mucha nową dyrektorką regionalną IGHP na Pomorzu
Do grona dyrektorów regionalnych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dołączyła…
0 Komentarzy3 Minuty
15 marca 2023
Grupa Accor otwiera w Wiedniu pierwszy hotel marki przyjaznej środowisku
Accor we współpracy z Tristar Hotel Group otworzył w Wiedniu pierwszy obiekt…
0 Komentarzy1 Minuty
14 marca 2023
MROT: 16 marca premiera nowego projektu. Wesprze rozwój produktów i marek turystycznych w regionie
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna chcąc wesprzeć branżę turystyczną…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2023
Touroperatorzy na fali po kryzysie? Debata na Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu
Wyjście na prostą po kryzysie czy niepewne jutro – co czeka polskich touroperatorów? To…
0 Komentarzy2 Minuty
13 marca 2023
Polskie Airbnb z nową funkcją bezpieczeństwa dla podróżujących w pojedynkę
Airbnb uruchomił w Polsce funkcję Solo Traveler Safety. Dane platformy pokazują, że…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2023
Zielona Góra-Babimost: ponad 3 tys. pasażerów w lutym. To dużo lepszy wynik niż przed pandemią
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost wypracował w lutym 2023 bardzo dobre wyniki…
0 Komentarzy1 Minuty