Kraków – ponad 4 mln pasażerów

archiwum Kraków Airport

Na pokładzie samolotu linii Brussels Airlines z Brukseli przyleciał na lotnisko Kraków Balice tegoroczny pasażer nr 4 000 000.

Tym samym Kraków Airport został pierwszym lotniskiem regionalnym w Polsce, które przekroczyło liczbę 4 milionów pasażerów rocznie

Jan Pamuła, prezes Kraków Airport, powiedział: “To dla nas historyczny moment. To efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju lotniska, naszych przemyślanych działań. Od kilku lat stawiamy na zrównoważony rozwój zarówno segmentu lotów tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Nasza siatka połączeń jest różnorodna, dopasowana do potrzeb turystów i biznesu. Rozbudowa infrastruktury lotniskowej, dogodny dojazd do portu, obecnie prowadzone rozmowy z przewoźnikami pozwalają nam zakładać dalszy rozwój siatki połączeń oraz wzrost liczby obsługiwanych pasażerów.”

Do końca tego roku władze Kraków Airport spodziewają się ponad 4,2 mln pasażerów. W ubiegłym roku z usług krakowskiego portu skorzystało ponad 3, 8 mln pasażerów, a od rozpoczęcia działalności w 1964 roku około 38,5 miliona pasażerów.