Korea Południowa z orientalistami od Ex Oriente Lux– małe grupy i kontakt z naturą

Korea
Korea / fot. Захар Конкин

Rynek małych szytych na miarę wyjazdów wymaga ścisłej specjalizacji. Taką oferuję m.in. kompaktowe biuro z Poznania, Ex Oriente Lux. Właśnie z nimi możemy udać się na wyjątkową wyprawę do Korei Południowej.

Ex Oriente Lux, czyli Korea Południowa od orientalistów

Ex Orient Lux to projekt Mikołaja i Barbary Talarczyków. Bazuje na wieloletnim zawodowym doświadczeniu związanym z Azją, jak i kierunkowym orientalistycznym wykształceniu. Obydwoje są bowiem japonistykami. Taka mieszanka, to doskonały przepis na kameralną wyprawę prowadzoną przez najwyższej klasy specjalistów, tego wszak oczekuję klienci kompaktowych biur „szyjących ofertę” na miarę.

Kilka terminów na 2022  “Góry i rzeki wyszyte w Jedwabiu”

Biuro przygotowało wstępnie na 2022 rok, trzy terminy swojego, hitowego, koreańskiego programu, czyli “Góry i rzeki wyszyte w Jedwabiu”. Pierwszy z wyjazdów planowany jest już na marzec, kolejny końcówkę maja, a ostatni w październiku. Program zakłada możliwość podróż bezpośrednio LOT-em, akcentując zaletę takiego rozwiązania.

W ramach wycieczki z tym kompaktowym operatorem będziemy poruszać się z Seulu do Busan, by zakończyć ją na kultowej wyspie Jeju. Taki plan podróży pozwala dotknąć wszystkiego, co najlepsze w Korei Południowej. Organizatorzy zadbali też o kontakt z naturą.

Kilka smaczków, obcowanie z naturą w koreańskim programie Ex Oriente Lux

To, co z pewnością wyróżnia program przygotowany przez Ex Oriente Lux to umieszczenie w nim kilku elementów pozwalających na obcowanie z naturą. Zachwyci nas z pewnością Park Narodowy Seorak rezerwa Biosfery, oferujący przepiękne górskie widoki. Granitowe groty Seokguram wraz z innymi zabytkami Gyeongju zapierają dech w piersiach. Nie zabraknie, zjawiskowych plaży w okolicach Busan, ale prawdziwą perełką jest tu oczywiście pobyt na Jeju z jej klifami i wodospadami. Na wyspie odbędziemy też krótki trekking. Udamy się również do wygasłego wulkanu, by później poznać ciekawą lokalna historie nurkujących kobiet.

11-dniowy program kończymy w Seulu, poznając kimchi

Naturalnie pobyt w Korei Południowej nie może pominąć zwiedzania Seulu, atrakcje stolicy biuro zostawiło na koniec. Poza kultowymi atrakcjami tego największego południowokoreańskiego miasta czeka na nas na koniec dodatkowy smaczek. Będziemy mogli zapoznać się w techniką przygotowania Kimchi, czyli kiszenia warzyw.

Bez kiszonek trudno wyobrazić sobie koreańską kuchnię. Kiszonki to też element łączący kuchnie Korei Południowej i Polski. W stolicy będziemy mogli też przymierzyć tradycyjne stroje.

Oferta Ex Oriente Lux to 11 dni naprawdę bardzo ciekawego zwiedzania. Cena wstępnie szacowana na 2500 zł +2400 USD, nie zawiera przelotu na tarasie Warszawa Seul. Ten ostatni biuro szacuje bezpiecznie na 3000 złotych od osoby. Całość prezentuje się naprawdę dobrze biorąc pod uwagę bogaty program i wysoko wyspecjalizowanych przewodników.

Warto wspierać małe niszowe biura podróży, oferują one bowiem produkt wyjątkowy, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Korea Południowa z Ex Oriente Lux z pewnością zapadnie w naszej pamięci na długo. Więcej informacji o programie wycieczki do Korei znajdziemy tutaj, na stronie jest też sporo użytecznych informacji o kraju. Mogą zaciekawić nas również  informacje o prowadzących biuro.