Konsorcjum Polskich biur podróży stawia na Koreę – nowy program na 2022 kilka terminów

Korea
Korea / fot. Захар Конкин

Konsorcjum Polskich Biur Podróży Trade&Travel, aktywnie szuka nowości na rynku wyjazdów grupowych. Kojarzone do tej pory w dużej mierze z podróżami do Ameryki, na Karaiby i do Ziemi Świętej, wraz z 2022 rokiem zaoferuje nam kilka nowości. Jedną z nich jest ciekawy, nowatorski program wyjazdu do Korei Południowej.

Kilka terminów na wyjazd do Korei – start od weekendu majowego

Biuro jako jedno z niewielu zaplanowało kilka konkretnych/sztywnych terminów wyjazdów. Pierwszy z nich zaplanowano już na końcówkę kwietnia 2022 roku. Wszyscy fani Azji  liczą, że do tego czasu będzie już możliwość swobodnej podróży do Korei Południowej. Jest na to duża szansa, proces otwierania się rynków azjatyckich już się rozpoczął. Sama Korea Południowa awizuje początek luzowania obostrzeń, na razie głównie na rynku wewnętrznym.

Dla tych którzy wolą poczekać na pewniejsze terminy, biuro oferuje też kolejne wyjazdy w maju, lipcu, wrześniu i listopadzie. Także wybór jest naprawdę duży.

Jedziemy nawet w małej grupie, ceny od Trade&Travel wyglądają atrakcyjnie

Program który przygotowało biuro, przewiduje możliwość wylotu do Korei Południowej nawet niewielkiej grupy, poniżej 10 osób. To istotne w kontekście ryzyka nie dojścia wyjazdu do skutku. W tym przypadku jest ono naprawdę nikłe.

Bardzo dobrze prezentuje się też wyjściowa cena, program jest bowiem wyceniony na poniżej 10 000 złotych. Oczywiście jest to cena startowa, za 9 dniowy bogaty program skoncentrowany na Seulu i Busan. Należy pamiętać, że Korea Południowa, podobnie jak Japonia, nie jest tanią destynacją. Przy optymalizacji ceny końcowej być może w sukurs przyjdą linie lotnicze, obniżając ceny w ramach oferty first-minute. LOT czeka z utęsknieniem na ponowne pełne uruchomienie lotów do Korei Południowej, była to przecież jego najbardziej udana azjatycka trasa. Z wielkimi perspektywami dalszego rozwoju.

Wszystko co najlepsze w okolicach Seulu i Busan

9 dniowy program jaki oferuje nam Trade and Travel jest skoncentrowany na dwóch najbardziej znanych regionach Korei Południowej tj Seulu wraz z okolicami i Busan.

Podczas pobytu zwiedzimy m.in. wioskę Korean Folk Village w Jongin, gdzie pieczołowicie odrestaurowano historyczne budowle z czasów królestwa Joseon. Wrażenie z pewnością zrobi też forteca Hwaseong Fortress w Suwon. Wraz z pałacem jest ona wpisana na listę Unesco.

Podczas wizyty w regionie Busan  z pewnością zachwyci nas Gamcheon Culture Village, ze swoimi krętymi uliczkami.

Skoro jesteśmy w Azji to nie może zabraknąć wizyt na tradycyjnych targowiskach, Paldalmum Market w Suwon, Gukje Market w Busan czy rybny targ Jagalchi tamże, pozwolą nam poczuć klimat najlepszych azjatyckich targowisk.

Nie wiele osób kojarzy Koreę Południową z pięknymi plażami, to duży błąd. Przejażdżka nadmorską Dalmaji Road i wizyta na zjawiskowej plaży Gwangalli z pewnością zapadnie nam w pamięci.

Organizatorzy zadbali też o zasmakowanie koreańskiej kultury. Weźmiemy udział w przedstawieniu, „Nanta”, odwiedzimy też słynną dzielnice filmową w Busan.

Doskonały pomysł by zasmakować Korei Południowej

Program przygotowany przez Trade&Travel to doskonała okazja by zasmakować Korei Południowej. Z pewnością zachęci nas do tego by do niej wrócić, i  dalej eksplorować, trzymamy kciuki za ofertę biura i jej dalszy rozwój.

Z dokładnym programem wyjazdu do Korei z Trade&Travel możemy się zapoznać na stronie biura. Warto pamiętać iż operator dysponuje własnymi oddziałami w Łodzi i Warszawie. Także w przypadku konieczności osobistego dopytania o szczegóły oferty mieszkańcy stolicy mają taką możliwość.  Warszawskie biuro jest doskonale zlokalizowane, mieści się bowiem niedaleko Placu Konstytucji na ulicy Koszykowej 53.