Konsalnet będzie pilnował Lotniska Chopina

archiwum lotniska Chopina

Przez najbliższe trzy lata firma Konsalnet będzie kontrolował bezpieczeństwo pasażerów, załóg lotniczych i bagaży na Lotnisku Chopina w Warszawie. Firma wygrała przetarg ogłoszony przez Porty Lotnicze.

Przy przetargu brano pod uwagę m.in. doświadczenie zawodowe pracowników, liczbę certyfikowanych operatorów kontroli bezpieczeństwa zatrudnionych przez oferenta a także liczbę pracowników legitymujących się znajomością języka angielskiego. Konsalnet, który prowadzi własny Ośrodek Szkolenia Ochrony Lotnictwa Cywilnego najlepiej spełnił te wymagania.

Konsalnet będzie swoje obowiązki wykonywał we wszystkich terminalach lotniska. Do kontroli bezpieczeństwa wykorzystywać będą m. in. urządzenia rentgenowskie, służące do prześwietlania bagaży i części garderoby, bramowe i ręczne wykrywacze metalu, jak również atomizery czyli urządzenia wykrywające materiały wybuchowe i detonujące, nawet w śladowych ilościach.

Pracownicy firmy, poza usługami dla Lotniska Chopina świadczą usługi kontroli bezpieczeństwa dla spedytorów (m. in. TNT, DHL, UPS, LS Electronics), linii lotniczych (Emirates, Enter Air) oraz firm cateringowych: Do&Co i Ferrier.

Jacek Pogonowski, prezes Konsalnet Holding S.A., powiedział: „Przez ostatnie dwa lata współpracy z Portami Lotniczymi udowodniliśmy, że można poprawić wyniki bezpieczeństwa nie narażając na wysokie koszty partnera biznesowego. Co więcej, w tym czasie wypracowaliśmy model, który wpłynął pozytywnie na poziom obsługi pasażerów i czas oczekiwania. Dowodem jest fakt, że po raz drugi z rzędu port lotniczy w Warszawie został uznanym najlepszym i najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do tych sukcesów. Ponowne powierzenie nam zadań związanych z kontrolą bezpieczeństwa jest potwierdzeniem naszego dobrego przygotowania do działalności tego rodzaju.”