Konkurs filmowy „Kadry z Polski” rozstrzygnięty

Jacek Kwiatkowski

Podczas II Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na film promocyjny „Kadry z Polski”. Wygrały: „Odkryj region tarnowski” i „Szlak Orlich Gniazd.

Na konkurs organizowany przez portal WaszaTurystyka.pl, przysłano kilkadziesiąt filmów. Jury w składzie: Marek Mazur – przewodniczący, Arkadiusz Bińczyk, Tomasz Brzozowski i Adam Gąsior postanowiło wyróżnić i nagrodzić dziewięć z nich.

Redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka, Adam Gąsior, powiedział: „Do konkursu zaprosiliśmy amatorów i zawodowców, urzędy, organizacje i osoby prywatne. Cel był oczywisty – pokazać piękno Polski, zachęcić do odwiedzenia jej. Zdajemy sobie sprawę, że być może tradycyjne filmy mogą wydawać się archaiczną formą promocji, ale po pierwsze jesteśmy tradycjonalistami; po drugie – filmy nadal odgrywają dużą rolę w promocji. Być w może w następnych edycjach dołożymy inne kategorie: filmy robione komórką, być może innymi technikami, o których obecnie nie mamy pojęcia. Ocenialiśmy filmy po dwoma względami: technicznym i czy zachęca on do odwiedzenia danego miejsca.”

Przypomnijmy, że konkurs był podzielony na dwie kategorie: „Mój region najpiękniejszy” (filmy do 5 minut) i Smaczek regionu” (filmy do 3 minut).

Oto wyróżnieni i nagrodzeni

Kategoria „Mój region najpiękniejszy”

Wyróżnienie otrzymał film „Dolina Drwęcy” autorstwa – Mirona Bogackiego.

Dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom portalu RaportCSR.pl, książkę „Jechać, nie jechać” oraz voucher na weekend w Hotelu „Żubrówka” w Białowieży, z rąk sekretarza redakcja portalu RaportCSR.pl – Bogusława Mazura oraz Tomasza Brzozowskiego z ImpresjaPR odebrali Dariusz Pudełko i Marcin Ulanowski z LOT Pojezierze Brodnickie. Film będzie emitowany na portalu RaportCSR.pl

Miejsce III – film „VisitWroclaw”

W imieniu producenta, Biura Promocji Miasta Wrocław, nagrodę z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej odebrała Wioletta Samborska. Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

Miejsce II – „Serce Kaszub”

Nagrodę w imieniu producenta, LOT Serce Kaszub z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej odebrała Lidia Narloch
Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

Miejsce I – „Odkryj region tarnowski” autorstwa Adama Bortnowskiego i Roberta Krajewskiego.

Robert Krajewski odebrał nagrody od dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej
Nagrody to: Statuetka ufundowana przez prezesa POT, dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”, voucher na nocleg 2-osobowy w Hotelu Mościcki w Spale, voucher na weekend w Hotelu Żubrówka w Białowieży oraz weekend hotelu w górach ufundowany przez IGHP

Kategoria „Smaczek regionu”

Wyróżnienia:

Film Festiwal Krasnoludków 2017 Nagrodę odebrała w imieniu Biura Promocji Miasta Wrocław, Wioletta Samborska. Wręczał Tomasz Brzozowski z ImpresjaPR.

Film Cudzoziemcy w Warszawie. Nagrodę odebrała z rąk Tomasza Brzozowskiego z ImpresjaPR, Maria Schicht ze Stołecznego Biura Turystyki.

III miejsce – film „Łeba”

W imieniu producenta Gminy Miejskiej Łeba, nagrodę odebrała z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej Julia Tomicka.
Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

II miejsce – film „Idealne miasto na weekend”

Nagrodę odebrał z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej, w zastępstwie autora, Rafała Geremka, Arkadiusz Bińczyk. Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

I miejsce – film „Szlak Orlich Gniazd”

W imieniu producenta Związku Gmin Jurajskich, nagrodę z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej, odebrał dyrektor Robert Nieroda
Nagrody to: Statuetka ufundowana przez prezesa POT, dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”, voucher na nocleg 2-osobowy w Hotelu Mościcki w Spale, voucher na weekend w Hotelu Żubrówka w Białowieży oraz weekend hotelu w górach ufundowany przez IGHP
Wszystkie nagrodzone filmy będą emitowane na portalu narodowym Polskiej Organizacji Turystycznej oraz na portalu WaszaTurystyka.pl

Partnerami konkursu „Kadry z Polski” i fundatorami nagród były:

Polska Organizacja Turystyczna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Agenacja Art Media, Agencja ImpresjaPR, Hotel Mościcki w Spale, Hotel Żubrówka w Białowieży oraz portal WaszaTurystyka.pl