Koniec Cyprus Airways

archiwum Cyprus Airways

Po 68 latach linie lotnicze Cyprus Airways kończą działalność. Decyzja podjęta została po tym, jak Komisja Europejska nie zgodziła się na dalszą pomoc rządową i kazała linii lotniczej zwrócić państwu ponad 65 mln euro. Walka przewoźnika o pomoc państwową trwałą od lutego 2014 roku, ale próby reorganizacji nie udały się. W liście skierowanym do pasażerów zarząd Cyprus Airways oświadczył m.in. „Dostosowując się do niekorzystnej decyzji Komisji Europejskiej, rada naczelna zdecydowała się rozpocząć procedurą likwidacyjną . Wszystkie operacje spółki zostają zawieszone od 9 stycznia. Chcieliśmy podziękować ciepło wszystkim, którzy w minionych latach latali z nami… Jesteśmy zaszczyceni, ze przez 68 lat tworzyliśmy produkt, który przyczynił się do rozwoju gospodarki Cypru, szczególnie do rozwoju turystyki. Z dumą reprezentowaliśmy nasz kraj na całym świecie.”

Rząd Cypru ogłosił, że wszystkim pasażerom, którzy kupili bilety na połączenia Cyprus Airways zaproponuje alternatywne rejsy a koszt operacji bierze na siebie.
Informacje i zmianach można uzyskać w biurze Top Kinisis Travel Public (tel cypryjski: 77787878, połączenie z zagranicy: +357 22869999).
Cyprus Airways obsłużyły w roku 2014 ok. 600 tys. pasażerów (ok. 10 proc. rynku). Flota liczyła 10 samolotów, które latały do 28 portów lotniczych. W liniach pracowało 550 osób.