Kolejny „weekend za pół ceny” w Polsce już w październiku

Już od dzisiaj hotelarze, restauratorzy i inni przedsiębiorcy turystyczni mogą zgłaszać swoje oferty do kolejnej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Z oferty ze znaczącą zniżką turyści będą mogli skorzystać w weekend 6-8 października.

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła przyjmowanie deklaracji udziału partnerów branżowych w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, popularyzującej i zachęcającej Polaków do korzystania z usług turystycznych poza tradycyjnym letnim sezonem wakacyjnym i feriami zimowymi. Organizatorzy akcji zapraszają hotelarzy, restauratorów, gestorów atrakcji turystycznych, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, aby aktywnie włączyli się w kampanię promującą spędzanie wolnego czasu w polskich regionach.

Marek Olszewski, prezes POT, powiedział: „Zachęcamy przedsiębiorców do wspólnej promocji ofert turystycznych, które nie tracą na atrakcyjności niezależnie od pory roku. Chcemy stworzyć ogólnopolski atrakcyjny pakiet ofert dla turystów, w sezonie i poza nim, po to by jak najwięcej Polaków mogło skorzystać z bogatej oferty turystycznej Polski i poznać lepiej nasze dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i historyczne.”

W minionej, wiosennej edycji akcji wzięły udział 462 podmioty z całej Polski, zktórych ofert skorzystało ponad 77 tysięcy turystów. Ponad 80 proc. usługodawców było zadowolonych z uczestnictwa w akcji a 60 proc. zaobserwowała zdecydowane zwiększenie ruchu gości, w porównaniu z innymi weekendami w analogicznym okresie.

Wojciech Ścibor, wicedyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalne , główny koordynator akcji, dodał: „Ministerstwo Sportu i Turystyki, wdrażając w 2016 roku program „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” postawiło nam bardzo wysoko poprzeczkę, na co wskazują wyniki ewaluacji wszystkich trzech dotychczasowych edycji. Przejmując rolę koordynatora programu, dokładamy wszelkich starań, aby akcja na stałe zadomowiła się w szeroko pojętym odbiorze społecznym Polaków oraz całej branży turystycznej w Polsce. Myślę, że mottem przewodnim naszej akcji może być hasło „cudze chwalicie, swego nie znacie.”

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty do 28 sierpnia. Wszystkie potrzebne informacje, w tym regulamin i instrukcja postępowania są na stronie www.polskazobaczwiecej.pl