Fala ogłoszeń o pracę w branży lotniczej i turystycznej

fot. Emirates

Wygląda na to, że rynek pracy w turystyce zaczyna mocniej budzić się z letargu. Niedawno wydawało się, że z większą aktywnością mamy do czynienia tylko w przypadku segmentu luxury /fit. Teraz sytuacja jest inna,  pojawiają się kolejni gracze chętni do zatrudniania w różnorodnych segmentach rynku. Ciekawych ofert jest coraz więcej.

Linie lotnicze i PPL rekrutują

Jeszcze w grudniu ruszyły rekrutacje w Qatar Airways, linia szuka do swojego biura w Warszawie dwóch sales managerów, jednego do segmentu korporacji drugiego dla leisure. W ostatnich dniach ofertę pracy ponowiły też lini Turkish Airlines, które poszukują wsparcia w obszarze sprzedaży i marketingu. Wraz z końcem stycznia kończy się zaś  rekrutacja na Sales Executive w Emirates. Po wielu latach z firmy odeszła piastująca to stanowisko Katarzyna Czajka.

Sales managerów do zarządzania zagranicznymi rynkami szuka też LOT. Wkrótce może też się okazać, że narodowy przewoźnik będzie rekrutował handlowców do akwirowania partnerów/agentów z segmentu turystycznego/MICE. Będzie to konsekwencja zmian strukturalnych w pionie handlowym, które właśnie są implementowane.

Aktywny na rynku są też PPL, które rekrutują pracowników do pionu handlowego, będą oni odpowiedzialni m.in za kontraktowanie nowych linii dla lotnisk w Radomiu i Warszawie.

PPL szykują się na ekspansję i wzmacniają zespół handlowy

Ciekawe oferty w hotelach

Co interesujące, kilka ciekawych ofert znajdziemy też w hotelach. Być może jest to zwiastun lepszych czasów, które powinny niebawem nadejść.Sales Managera w Warszawie szuka m.in. Marriott, rekrutacje wspiera dla sieci jej agent w Polsce  Aviareps.

Stanowisko specjalisty ds. sprzedaż MICE pojawiło się także w cieszącym się doskonałymi opiniami hotelu Crowne Plaza. Rekrutują też inne uznane na rynku hotelowym marki, sales managera szuka m.in. Arche. Hotele tej marki szczególnie te w industrialnym klimacie wciąż sprzedają się dość dobrze.

Warto też wspomnieć o podobnym ogłoszeniu od Radissona, tutaj z kolej szukają Cluster Sales Managera. Na Sales Managera poluje też umiejscowiony na Wawrze Double Tree by Hilton.

Zmiana Country Managera w Aviareps

Toczy się też rekrutacja na nowego Country Managera w uznanym GSA – Aviareps. Dotychczasowy szef Marek Sławatyniec odchodzi na zasłużoną emeryturę. Aviareps ma dość ciekawy portfel kliencki, którego perełką są portugalskie linie TAP Portugal. Obok nich jest jeszcze m.in. niemiecki Condor.

Popyt na usługi GSA w Polsce rośnie, szczególnie w obszarze reprezentowania organizacji turystycznych. Nowy Country Manager będzie miał tu duże pole do popisu.

Rekrutują też agencje eventowe

Ożywienie na rynku eventowym zwiastuje też masa ogłoszeń w tej właśnie branży. Straciła ona wielu pracowników podczas COVID-owego kryzysu, teraz będzie musiała szybko nadrabiać te straty. Obecnie rekrutują  uznane marki jak Solservice, BFC czy Allegro.

Na rekrutacyjny rynek wraca też kojarzone głównie z luksusowymi rejsami Sonriso. Praca czeka na Travel Designera/specjalistę ds. turystyki.  Event managerów rekrutują też coraz częściej same firmy. Jest to ewidentny znak, że dla branży może pojawiać się światełko w tunelu. Oby tak właśnie było.