KLM zaprasza na urodziny Króla Holandii

archiwum KLM

Z okazji Dnia Urodzin Króla (27 kwietnia) narodowy przewoźnik – linie KLM planują liczne atrakcje dla pasażerów, którzy będą w najbliższych dniach podróżowali przez lotnisko w Amsterdamie. Na gości będzie czekać wprowadzający w nastrój imprezy „Symulator Dnia Króla”, pomarańczowe gadżety, poczęstunki, a także konkurs z biletami do Amsterdamu w ramach nagrody.

Akcja ma na celu przybliżenie turystom holenderskiej tradycji i zaproszenie do odwiedzenia Amsterdamu. Osoba Króla jest szczególnie bliska KLM, ponieważ monarcha wielokrotnie zasiada incognito za sterami samolotów KLM w roli drugiego pilota.

26 i 27 kwietnia tego roku na Schiphol Plaza – na lotnisku Schiphol w Amsterdamie – będzie działała wyjątkowa instalacja – „Symulator Dnia Króla”.

To specjalne pomieszczenie, w którym będzie można oglądać prezentację multimedialną 360 stopni, pokazującą, jak Holandia bawi się w tym dniu. Dzięki specjalnym efektom, goście „symulatora” będą mogli poczuć się uczestnikami tej imprezy. Poza tym, w ramach przygotowań, przy wejściu do symulatora, każdy otrzyma obowiązkowe „wyposażenie” uczestnika tej najsłynniejszej holenderskiej imprezy – pomarańczową koronę, bandanę, a dla chętnych – barwy holenderskiej flagi – niebieski, czerwony i biały – w postaci malunku na twarzy.

Po wyjściu z symulatora, przygotowani do imprezy uczestnicy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto-budce. Chętni, którzy pozostawią swój email – otrzymają zdjęcie, wraz kuponami do wykorzystania podczas pobytu w Amsterdamie. Co więcej, KLM rozlosuje bilety lotnicze do Amsterdamu wśród osób, które wezmą udział w konkursie poprzez zamieszczenie zdjęcia w mediach społecznościowych i oznaczenie go hashtagiem #klmkingsday.

Dodatkowo w dniach poprzedzających Urodziny Króla cale amsterdamskie lotnisko przystroi się w akcenty w królewskim kolorze pomarańczowym – od nazwiska obecnie panującej dynastii Orańskiej.

Natomiast goście saloników biznesowych na lotnisku będą mieli okazję skosztować tradycyjnych holenderskich ciastek ‘tompoezen’, które są zazwyczaj różowe, ale z okazji holenderskiego święta występują w kolorze pomarańczowym