KLM wprowadza codzienne połączenie z Wrocławia do Amsterdamu

fot. materiały prasowe

KLM, holenderski przewoźnik lotniczy, zwiększa częstotliwość lotów na trasie Wrocław-Amsterdam, oferując podróżnym większą liczbę połączeń. Nowe drugie połączenie dziennie umożliwi pasażerom rozpoczęcie podróży do Holandii już z samego rana, zapewniając rozwiązanie dla osób podróżujących zarówno służbowo, jak i turystycznie.

Drugie dzienne połączenie KLM z Wrocławia do Amsterdamu znajdzie się w zimowym rozkładzie lotów i ruszy 29 października. Pasażerowie z Wrocławia będą mogli podróżować do jednego z największych europejskich hubów rano (samolotem nocującym we Wrocławiu) i wczesnym popołudniem.

„Wrocław jest ważnym lotniskiem regionalnym i dostrzegają to przewoźnicy sieciowi, którzy decydują się na rozwój połączeń właśnie ze stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowe rejsy to jeszcze więcej możliwości dla naszych pasażerów, w tym podróżowania na trasach międzykontynentalnych” – podkreśla Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Samoloty będą startować z Wrocławia o godz. 6:20 i lądować w Amsterdamie o godz. 8:05. Popołudniowe rejsy zaplanowano z wrocławskiego lotniska na godz. 14:10, a przylot do Holandii o godz. 16:00.

„Dwa połączenie dziennie oznaczają lepszą obsługę ruchu tranzytowego przez Amsterdam” – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Dzięki lądowaniu o godz. 8:05 na lotnisku Schiphol pasażerowie będą mogli przesiadać się na poranne loty po Europie oraz na inne kontynenty. Popołudniowy rejs umożliwi zaś powrót do Wrocławia tym pasażerom, którzy wylądowali w Amsterdamie porannymi samolotami.

W obecnym letnim rozkładzie lotów, KLM należący do aliansu SkyTeam, zapewnia pasażerom jedno popołudniowe połączenie na trasie Wrocław-Amsterdam, które jest realizowane codziennie.

Jeszcze więcej nowości na zimę

Poranne połączenie do Amsterdamu to kolejna nowość, która pojawi się w zimowym rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Po raz pierwszy w zimowym rozkładzie lotów znalazło się połączenie czarterowe do Kenii. Pasażerowie polecą z Wrocławia do Mombasy, położonej nad Oceanem Indyjskim. Pierwszy lot zaplanowano na 20 grudnia.

Wrocławskie lotnisko z nowym zarządem. Cezary Pacamaj będzie od czerwca prezesem

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center