Nowe kierunki z Wrocławia. W ofercie Lizbona i Agadir

fot. Łukasz Giza

Lizbona i Agadir to dwie nowości, które pojawią się w zimowym rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław. Pasażerowie polecą do stolicy Portugalii i do marokańskiego kurortu liniami Ryanair.

Port Lotniczy Wrocław ogłosił wprowadzenie dwóch nowych połączeń. Linie lotnicze Ryanair uruchomią od końca października bezpośrednie loty z Wrocławia do stolicy Portugalii, Lizbony oraz do popularnego marokańskiego kurortu, Agadiru.

„Nowe atrakcyjne kierunki południowe wzmacniają naszą ofertę połączeń niskokosztowych. Wierzymy, że zarówno Lizbona, jak i Agadir przyciągną do Portu Lotniczego Wrocław tych podróżnych, którzy poszukują ciekawej opcji na słoneczny wyjazd w sezonie zimowym” – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Dwa rejsy tygodniowo na każdym kierunku umożliwiają dobranie terminów wylotów w taki sposób, by wybrać się nad Ocean Atlantycki na przedłużony weekend. Samoloty będą latać do Lizbony we wtorki i niedziele, a do Agadiru we wtorki i w soboty. Lot do Portugalii potrwa 3 godziny i 50 minut, a do Maroka – 4 godziny i 35 minut.

„Mamy nadzieję, że obecność nowych kierunków w rozkładzie będzie okazją dla wielu osób, by podczas najbliższej zimy odkryć te niezwykłe miejsca nad Atlantykiem” – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Zimowe nowości

Lizbona i Agadir to już kolejne nowości od przewoźników niskokosztowych, które znajdą się w zimowym rozkładzie lotów. Niedawno do sprzedaży wprowadzono loty do Malagi (Wizz Air) i do Walencji (Wizz Air i Ryanair).

Nowe połączenia pojawiły się także w ofercie czarterowej – od 20 grudnia podróżni z Wrocławia będą latać do Mombasy w Kenii. Na 29 października uruchomienie drugiego porannego połączenia z Wrocławia do Amsterdamu zapowiedział również przewoźnik sieciowy – linie KLM.

KLM wprowadza codzienne połączenie z Wrocławia do Amsterdamu