Wrocławskie lotnisko z nowym zarządem. Cezary Pacamaj będzie od czerwca prezesem

Port Lotniczy Wrocław S.A. powołał nowy zespół zarządzający. Cezary Pacamaj w czerwcu obejmie stanowisko prezesa, natomiast Przemysław Myszakowski i Karol Przywara – funkcje wiceprezesów. Decyzja ta została jednogłośnie podjęta przez pięciu członków rady nadzorczej spółki.Funkcję prezesa pełnić będzie Cezary Pacamaj, a stanowiska wiceprezesów obejmą Przemysław Myszakowski i Karol Przywara. Zarząd w tym składzie rozpocznie pracę w czerwcu, po zakończeniu kadencji obecnego zarządu, którego prezesem jest Dariusz Kuś.
Cezary Pacamaj, nowy prezes Portu Lotniczego Wrocław, z wrocławskim lotniskiem związany jest od czterech lat – początkowo jako członek Rady Nadzorczej, a od trzech lat jako wiceprezes. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i menadżerskie. W swojej karierze był m.in. prezesem Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezesem Kolei Dolnośląskich i prezesem zarządu Interferie Medical Spa. Jest absolwentem studiów MBA i studiów z zakresu zarządzania infrastrukturą lotniskową.
„Moim celem jest dalszy rozwój spółki, inwestycje w usługi dla pasażerów i infrastrukturę. Równie ważna będzie także rozbudowa siatki połączeń, tak by Port Lotniczy Wrocław był lotniskiem pierwszego wyboru dla coraz większej liczby pasażerów z Dolnego Śląska i całego regionu” – mówi Cezary Pacamaj.
Decyzją rady nadzorczej na stanowisku wiceprezesa pozostanie Przemysław Myszakowski. Z wykształcenia jest prawnikiem. Pracował jako radca prawny m. in. we wrocławskich kancelariach prawnych, gdzie specjalizował się w prawie gospodarczym i prawie spółek handlowych. Był również zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Nowym członkiem zarządu powołanym przez Radę Nadzorczą na stanowisko wiceprezesa jest Karol Przywara, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. współpracy międzynarodowej i doradca ds. międzynarodowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Kieruje Fundacją Kaukaską, a w latach 2015-2020 pełnił funkcję dyrektora wydziału współpracy z zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W 2018 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Batumi.
Udziałowcami wrocławskiego lotniska są: Miasto Wrocław – 49,24 proc. akcji, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – 31,01 proc. akcji i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – 19,75 proc. akcji.
POWIĄZANE WPISY
16 czerwca 2026
Road Show Wysp Kanaryjskich przyciągnął 250 przedstawicieli branży turystycznej
250 przedstawicieli polskiej branży turystycznej uczestniczyło w pierwszej edycji Meet…
0 Komentarzy3 Minuty
11 czerwca 2026
PZU w letniej kampanii promuje PZU Wojażer
PZU rozpoczęło letnią kampanię „Wakacje na luzie. Ochrona z PZU Wojażer”, w której…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Wybrano nowy zarząd FROT
Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych (FROT) wybrało nowe władze na kolejną…
0 Komentarzy1 Minuty
8 czerwca 2026
Gran Canaria w centrum uwagi. AirBaltic i partnerzy zapraszają do Katowic na prezentację kierunku
AirBaltic wspólnie z Katowice Airport oraz hiszpańskimi partnerami organizują spotkanie…
0 Komentarzy1 Minuty
2 czerwca 2026
AI planuje wakacje Polaków. Już dwie trzecie korzysta ze sztucznej inteligencji przy organizacji podróży
Sztuczna inteligencja coraz mocniej wpływa na sposób planowania wyjazdów. Z najnowszego…
0 Komentarzy5 Minuty
1 czerwca 2026
Zmiany w Poland Convention Bureau POT. Aneta Książek nową dyrektorką Biura Spotkań i Wydarzeń
W strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektorki…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
Malediwy ograniczają import żywności dzięki ogrodom hydroponicznym
Jak zapewnić dostęp do świeżych warzyw i owoców w kraju, który niemal całkowicie…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
TAP Air Portugal uruchomił nowe połączenie na Azory. Santa Maria dostępna z Lizbony przez cały rok
TAP Air Portugal uruchomił nowe połączenie lotnicze między Lizboną a wyspą Santa Maria na…
0 Komentarzy2 Minuty
28 maja 2026
Voice4Africa wchodzi na polski rynek. Afryka coraz bardziej atrakcyjna dla turystyki i inwestycji
Afryka coraz mocniej przyciąga uwagę polskich turystów i przedsiębiorców, co otwiera…
0 Komentarzy3 Minuty











[…] Wrocławskie lotnisko z nowym zarządem. Cezary Pacamaj będzie od czerwca prezesem […]
[…] Wrocławskie lotnisko z nowym zarządem. Cezary Pacamaj będzie od czerwca prezesem […]