Wrocławskie lotnisko z nowym zarządem. Cezary Pacamaj będzie od czerwca prezesem

fot. archiwum Wrocław Aiport

Port Lotniczy Wrocław S.A. powołał nowy zespół zarządzający. Cezary Pacamaj w czerwcu obejmie stanowisko prezesa, natomiast Przemysław Myszakowski i Karol Przywara – funkcje wiceprezesów. Decyzja ta została jednogłośnie podjęta przez pięciu członków rady nadzorczej spółki.Funkcję prezesa pełnić będzie Cezary Pacamaj, a stanowiska wiceprezesów obejmą Przemysław Myszakowski i Karol Przywara. Zarząd w tym składzie rozpocznie pracę w czerwcu, po zakończeniu kadencji obecnego zarządu, którego prezesem jest Dariusz Kuś.

Cezary Pacamaj, nowy prezes Portu Lotniczego Wrocław, z wrocławskim lotniskiem związany jest od czterech lat – początkowo jako członek Rady Nadzorczej, a od trzech lat jako wiceprezes. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i menadżerskie. W swojej karierze był m.in. prezesem Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezesem Kolei Dolnośląskich i prezesem zarządu Interferie Medical Spa. Jest absolwentem studiów MBA i studiów z zakresu zarządzania infrastrukturą lotniskową.

„Moim celem jest dalszy rozwój spółki, inwestycje w usługi dla pasażerów i infrastrukturę. Równie ważna będzie także rozbudowa siatki połączeń, tak by Port Lotniczy Wrocław był lotniskiem pierwszego wyboru dla coraz większej liczby pasażerów z Dolnego Śląska i całego regionu” – mówi Cezary Pacamaj.

Decyzją rady nadzorczej na stanowisku wiceprezesa pozostanie Przemysław Myszakowski. Z wykształcenia jest prawnikiem. Pracował jako radca prawny m. in. we wrocławskich kancelariach prawnych, gdzie specjalizował się w prawie gospodarczym i prawie spółek handlowych. Był również zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nowym członkiem zarządu powołanym przez Radę Nadzorczą na stanowisko wiceprezesa jest Karol Przywara, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. współpracy międzynarodowej i doradca ds. międzynarodowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Kieruje Fundacją Kaukaską, a w latach 2015-2020 pełnił funkcję dyrektora wydziału współpracy z zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W 2018 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Batumi.

Udziałowcami wrocławskiego lotniska są: Miasto Wrocław – 49,24 proc. akcji, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – 31,01 proc. akcji i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – 19,75 proc. akcji.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center