Dariusz Kuś kończy kadencję na czele Portu Lotniczego Wrocław. „Namawiam do jednego: latajmy z Wrocławia”

Dariusz Kuś – prezes Portu Lotniczego Wrocław

Dariusz Kuś po 16 latach pełnienia funkcji prezesa Portu Lotniczego Wrocław kończy swoją kadencję. W tym czasie wrocławskie lotnisko stało się jednym z najlepiej ocenianych przez pasażerów portów w Europie. W związku z zakończeniem współpracy Kuś dziękuje pracownikom za ich wkład i zachęca pasażerów do korzystania z usług lotniska we Wrocławiu.

Dariusz Kuś kierował Portem Lotniczym Wrocław od stycznia 2007 roku. Od tego czasu wrocławskie lotnisko stało się jednym z najlepiej ocenianych przez pasażerów lotnisk w Europie.

„Bardzo dziękuję pracownikom i współpracownikom za ogromny wkład w rozwój lotniska. Odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Lotnisko odnotowuje wzrosty we wszystkich kluczowych obszarach. Trzymam kciuki za dalszy rozwój i życzę wielu sukcesów zespołowi i następcom. Z kolei pasażerów niezmiennie namawiam do jednego: latajmy z Wro. Wrocław ma naprawdę świetne lotnisko – rośnie liczba połączeń, pasażerów i przychodów” – mówi Dariusz Kuś.

Ostatnie lata to stały rozwój wrocławskiego lotniska: budowa nowego terminala pasażerskiego, inwestycje w infrastrukturę, podnoszenie standardów obsługi pasażerów. W ciągu 10 lat inwestycje wyniosły 600 mln zł. Zrealizowano ok. 300 tys. operacji lotniczych, a z lotniska skorzystało 25 mln pasażerów. Znakiem rozpoznawczym wrocławskiego lotniska po oddaniu nowego terminala do użytku stała się przyjazna obsługa pasażerów.

„Jakość obsługi pasażerów była dla nas zawsze oczkiem w głowie. Wierzyliśmy bowiem, że niezależnie od tego, dokąd podróżujemy, nasze wakacje zaczynają się właśnie na lotnisku” – podkreśla Dariusz Kuś.

Przed Portem Lotniczym Wrocław kolejne plany. Trwa realizacja inwestycji o wartości 350 mln zł w ramach wygranego przez lotnisko konkursu na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury tzw. podwójnego wykorzystania. Finalizuje się rozbudowa pierwszej w Polsce i trzeciej w Europie bazy technicznej Ryanaira. Rozwija się także baza WizzAira, a przewoźnicy zapowiadają zwiększenie częstotliwości obecnych połączeń i otwieranie nowych.

Dalszym rozwojem lotniska pokieruje nowy zarząd spółki. Funkcję prezesa pełnić będzie Cezary Pacamaj, z wrocławskim lotniskiem związany od czterech lat – początkowo jako członek Rady Nadzorczej, a od trzech lat jako wiceprezes portu. Z kolei stanowiska wiceprezesów obejmują Przemysław Myszakowski i Karol Przywara.

Wrocławskie lotnisko z nowym zarządem. Cezary Pacamaj będzie od czerwca prezesem