KLM świętuje piątą rocznicę połączenia Gdańska z Amsterdamem

fot. archiwum KLM

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM i Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy świętują wspólny jubileusz – piątą rocznicę inauguracji połączenia z Gdańska do Amsterdamu. Gdańsk był trzecim portem lotniczym w Polsce (po Warszawie i Krakowie), do którego uruchomiła połączenia holenderska linia. Obecnie na tej trasie odbywają się trzy rejsy dziennie.

Od pięciu lat KLM regularnie łączy Gdańsk z Amsterdamem oferując trzy bezpośrednie loty dziennie, z których korzystają zarówno zagraniczni turyści odwiedzający Gdańsk, jak i gdańszczanie oraz mieszkańcy całego Pomorza. Początkowo podróżni z Gdańska mieli do dyspozycji jeden lot dziennie do Amsterdamu (siedem lotów tygodniowo).

W ciągu pięciu lat przewoźnik potroił liczbę lotów, oferując aktualnie trzy rejsy dziennie, a dogodny rozkład godzinowy lotów umożliwia pasażerom z Gdańska korzystanie z pełnej oferty w globalnej siatce połączeń przewoźnika, po przesiadce w porcie bazowym Schiphol-Amsterdam. W obecnym sezonie letnim samolotami KLM można dolecieć do 167 miast na całym świecie.

„Dziś świętujemy jubileusz pięciu lat od dnia, kiedy to 15 maja 2017 roku samolot KLM wylądował po raz pierwszy na lotnisku w Gdańsku inaugurując rejsowe połączenie między stolicą Pomorza a Amsterdamem. Od tego czasu, z dumą obserwujemy stale rosnącą liczbę podróżnych i zaufanie klientów do naszej marki. Rozwój nowej trasy od początku odbywał się dynamicznie. Początkowa oferta obejmowała siedem lotów tygodniowo, ale prognozy popytu i współczynnik wykorzystanych miejsc wyglądały tak obiecująco, że już po dwóch miesiącach od inauguracji podjęliśmy decyzję o podwojeniu liczby połączeń. Dziś podróżni mogą korzystać aż z trzech lotów dziennie o różnych porach, co oznacza pełen dostęp do całej siatki połączeń KLM, z wygodną przesiadką w porcie bazowym w Amsterdamie” – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

„Pięcioletnia współpraca gdańskiego lotniska z linią lotniczą KLM układa się wzorcowo. Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem działania KLM na początku pandemii koronawirusa, kiedy linia zaangażowała się w trwające wiele dni loty repatriacyjne, którymi mogli opuścić Polskę obywatele innych krajów. Zbudowane zaufanie do KLM widzimy w wynikach. W pierwszym kwartale tego roku (2022) z połączeń holenderskich linii lotniczych do Amsterdamu skorzystało ponad 12 procent więcej pasażerów niż w porównywalnym czasie przedpandemicznego roku 2019, który był rekordowy dla gdańskiego lotniska pod względem obsłużonych podróżnych. Obserwowana dynamika rozwoju pokazuje, że realizowane przez KLM połączenia ze stolicą Holandii są bardzo popularne i potrzebne” – dodał Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

KLM – wrócił pełny rozkład lotów sprzed pandemii