KLM rozszerza siatkę połączeń o Bilbao, Turyn i Zagrzeb

W letnim rozkładzie KLM pojawią się trzy nowe kierunki: Bilbao, Zagrzeb i Turyn. Nowe połączenia lotnicze realizować będzie należąca do KLM regionalna linia KLM Cityhopper. Letnie trasy dostępne będą do 25 października.

Bilbao jest trzecim, po Barcelonie i Madrycie miastem w Hiszpanii, do którego już od 26 maja br.,. będą latały samoloty KLM. Nową trasę będą obsługiwały samoloty Embraer 190, z pokład 100 miejscami na pokładzie. Loty do Bilbao będą realizowane codziennie oprócz wtorków i czwartków.
W tym samym dniu zostanie uruchomione również połączenie Amsterdam–Turyn. Stolica Piemontu jest z kolei szóstym kierunkiem KLM na terenie Włoch, po Rzymie, Mediolanie, Florencji, Bolonii i Wenecji. Włochy są czwartym najważniejszym rynkiem dla linii Air France i KLM w Europie. Połączenie z Turynem wraca na mapę połączeń KLM po dziesięciu latach przerwy. Nowe połączenie Amsterdam–Turyn będzie obsługiwane w kooperacji z przewoźnikiem Alitalia. Samoloty Fokker 70, z 74 miejscami na pokładzie, będą latały na nowej trasie dwa razy dziennie.
Od 27 maja br. do stolicy Chorwacji będą realizowane 4 loty KLM tygodniowo (wtorki, czwartki, soboty i niedziele). Na bałkańskiej trasie będą latały maszyny typu Fokker 70, z 74 miejscami na pokładzie.
Wszystkie przesiadki KLM odbywają się w Amsterdamie w porcie bazowym Schiphol. Z Warszawy do Amsterdamu realizowane są trzy rejsy dziennie.

Więcje na: www.klm.pl