KLM powraca na trasy do Kanady

Dreamliner w barwach KLM/fot. archiwum KLM

Od września na pokładzie samolotów KLM można polecieć do pięciu miast w Kanadzie: Toronto, Montrealu, Vancouver, Calgary i Edmonton.

Od 7 września linia KLM wzmacnia swoją ofertę lotów do Kanady. Klienci mają do dyspozycji codzienne połączenie z portu bazowego KLM w Amsterdamie (Schiphol) do Toronto i Calgary. Holenderski przewoźnik oferuje także loty do Vancouver i Montrealu, które odbywają się cztery razy w tygodniu, zaś do Edmonton (z międzylądowaniem w Calgary) – dwa rejsy tygodniowo.

Dzięki współpracy KLM z kanadyjskimi liniami WestJet, klienci KLM mogą korzystać dodatkowo z rozległej siatki połączeń na terenie Kanady. Podróżni wjeżdżający do Kanady nie muszą poddawać się już kwarantannie, pod warunkiem pełnego zaszczepienia oraz uzyskania negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego do 72 godzin przed wylotem.

Szczegółowe przepisy wjazdowe można sprawdzić na stronie https://klm.traveldoc.aero/.
Po decyzji kanadyjskich władz o zniesieniu wielu obostrzeń wjazdowych, od 7 września 2021 KLM zwiększył częstotliwość lotów między Amsterdamem a Kanadą. Klienci KLM mają do dyspozycji połączenia (przez Amsterdam) do pięciu kanadyjskich miast.

Do Calgary i Toronto rejsy będą odbywały się codziennie, do Vancouver – we wtorki, czwartki, piątki i soboty, do Montrealu – poniedziałki, środy, piątki i niedziele, zaś do Edmonton – czwartki i soboty.

Pieter Elbers – prezes KLM, powiedział: „Cieszymy się, że rząd kanadyjski daje przykład innym, umożliwiając ponowne podróże pasażerom, którzy się zaszczepili. Dzięki decyzji o złagodzeniu restrykcji możemy znowu robić to, w czym jesteśmy najlepsi: łączyć ludzi i zapewniać im niezapomniane przeżycia. Nasi klienci mogą spotykać się z rodziną, zwiedzać i odbywać podróże służbowe. Możliwość ponownego oferowania lotów do wielu miast Kanady jest kolejnym krokiem milowym na drodze odbudowy naszej oferty po pandemii. Mamy nadzieję, że również wkrótce zostaną zniesione restrykcje w podróżach do Stanów Zjednoczonych.”

Linie Air France i KLM przedłużają bezpłatne zmiany i zwroty biletów