Kayak.pl: o 32 proc. większa sprzedaż lata w Polsce

AG

Według wyszukiwarki Kayak.pl, w sezonie letnim największą popularnością cieszą się nadmorskie kurorty. W pierwszej dziesiątce znalazły się zarówno duże miasta, jak i mniejsze nadbałtyckie miejscowości takie jak: Gdańsk, Kołobrzeg, Sopot, Gdynia, Międzyzdroje i Świnoujście. Jednak nie zdominowały one czołówki rankingu – listę ulubionych kierunków Polaków otwiera Warszawa, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały rok. Tuż za nią, na drugim miejscu, uplasowało się Zakopane.

 

Z kolei zagraniczni turyści chętnie odwiedzają największe miasta: Warszawę, Kraków, Katowice czy Gdańsk, które znalazły się na czele rankingu.

Katowice cieszą się największym wzrostem liczby wyszukiwań w porównaniu z ubiegłym rokiem – o ponad 126 proc. wzrosło zainteresowanie zagranicznych turystów tym miastem.

Niewiele mniejsze wzrosty odnotowały też mazurskie Mikołajki (+107 proc.) oraz Poznań (+64 proc.). Z kolei największy spadek w stosunku do ubiegłorocznych wakacji zanotował Wrocław – do którego liczba wyszukiwań na ten okres spadła o ponad 70 poc..

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy Kayak.pl, powiedziała: „Zarówno Polacy, jak i turyści z zagranicy coraz częściej decydują się na spędzenie wakacyjnego urlopu w Polsce. Najchętniej z opcji tej korzystają mieszkańcy Wielkiej Brytanii, USA i Hiszpanii. Zaskakuje jednak, jak daleko sięga popularność Polski – największe wzrosty zainteresowania lotami widać w Korei Południowej, Libanie i Mongolii. Kraje te odnotowały ponad 100 proc. wzrostu liczby wyszukiwań z roku na rok. Rosnące zainteresowanie zaobserwowaliśmy również wśród turystów z Islandii, Arabii Saudyjskiej czy Chile, co jest naprawdę niezwykłe. Bardzo cieszy nas, że dzięki coraz większej liczbie połączeń i narzędzi ułatwiających organizowanie wyjazdów, takie piękne kierunki jak Polska cieszą się popularnością na całym świecie”.

UWAGI:

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania lotów i hoteli na Kayak.pl.pl w przedziale czasowym 1.01.2019-2.04.2019 oraz 1.1.2018-2.04.2018 dla podróży w przedziale czasowym 1.06.2019-30.09.2019 oraz 1.06.2018-30.09.2018.