Katowice Airport Partnerem XIII Forum Promocji Turystycznej

Katowice Airport Logo

Już za 12 dni, 11 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XIII Forum Promocji Turystycznej. Miło nam powitać w gronie Partnerów Forum Katowice Airport im. Wojciecha Korfantego.

Katowice Airport obsługuje województwo śląskie, czyli najbardziej zurbanizowany, jeden z najsilniejszych gospodarczo i demograficznie regionów w Polsce. Śląskie to najgęstsza w kraju sieć dróg ekspresowych i autostrad oraz bliskość granicy z Czechami i Słowacją, co powoduje, że w obszarze oddziaływania lotniska mieszka 14,2 mln potencjalnych pasażerów.

Katowice Airport oferuje bogatą siatkę ponad 100 połączeń regularnych i czarterowych. Jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i należy do grona największych polskich lotnisk cargo. Dysponuje najlepiej rozwiniętą wśród portów regionalnych infrastrukturą do obsługi technicznej samolotów.
W roku 2023 rok lotnisko obsłuży ponad 5,5 mln podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii Katowice Airport.

Czas i miejsce Forum: 11 października 2023 roku, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Uczestnicy: biura podróży, agenci turystyczni, osoby odpowiedzialne za promocję w samorządach wojewódzkich, gminnych, powiatowych, pracownicy i członkowie ROT-ów i LOT-ów, branża turystyki krajowej i przyjazdowej, hotelarze.

Rejestracja i bilety: https://forumpromocjiturystycznej.pl/

Organizatorem jest: Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl

Współorganizatorem jest: Śląska Organizacja Turystyczna i Silesia Convention Bureau

Region Partnerski: Województwo Śląskie

Srebrny partner: MerlinX, Top Touristik

Partnerzy: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice Airport

Honorowymi patronami wydarzenia jest: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Izba Turystyki

Patronaty: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, RaportCSR.pl