Kasprowy Wierch ma swoją aplikację

Dla tych, którzy zamierzają wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicach Kasprowego Wierchu, PKL udostępnia specjalną aplikację pozwalającą zaplanować oraz urozmaicić wędrówkę.

„PKL Kasprowy Wierch” to najlepsza aplikacja mobilna w kategorii Podróże i Turystyka, nagrodzona w konkursie Mobile Trends Awards. Ułatwia ona organizację pieszych wycieczek po okolicach Kasprowego Wierchu. Użytkownicy mają do dyspozycji dziewięć tras – prowadzących z  Kuźnic lub Brzezin, przez Dolinę Gąsienicową, Myślenickie Turnie lub Kopę Kondracką, zróżnicowanych w zależności m.in. od kondycji wędrujących i czasu, jakim dysponują

Aplikacja wyposażona jest w system GPS, pozwalający na dokładne śledzenie położenia jej użytkownika. Funkcja AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość) umożliwia sprawdzenie, jak mijane miejsca i obiekty wyglądały osiemdziesiąt lat temu, kiedy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać.

Przewodnik na bieżąco aktualizuje prognozę pogody oraz informacje o funkcjonowaniu kolei linowej. Turyści mogą liczyć również na porady dotyczące przygotowania wycieczki i bezpiecznego zachowania się w Tatrach. Dodatkowo, podczas jazdy koleją, użytkownicy aplikacji mogą posłuchać ciekawej historii o powstawaniu i funkcjonowaniu najstarszej w Polsce kolei linowej.

Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych, powiedział: „Aplikacja „PKL Kasprowy Wierch” jest skierowana do osób, które szukają dobrego przewodnika po okolicach szczytu, pozwalającego urozmaicić wycieczki i lepiej poznać rejon. Jak pokazuje nasze badanie, aż 35 proc. Polaków po dotarciu na szczyt rozpoczyna dalszą wędrówkę szlakiem. Bardzo dobrym punktem wypadowym dla miłośników wysokogórskich spacerów jest właśnie Kasprowy Wierch.”

Aplikacja mobilna Kasprowy Wierch zdobyła I miejsce w konkursie Mobile Trends Awards 2016 w  kategorii Podróże i turystyka. Została nagrodzona m.in. za  innowacyjność pomysłu i jakość realizacji przewodnika, a także jego odbiór przez użytkowników.

Łukasz Chmielowski dodał: „Cieszymy się, że rozwiązanie, które zaproponowaliśmy turystom zostało docenione zarówno przez ekspertów z branży rozwiązań mobilnych, jak i samych jej użytkowników.”

Aplikację PKL Kasprowy Wierch można pobrać z Apple Store i Google Play. Działa również w trybie offline.