Karpacz – rusza stacja narciarska Biały Jar

fot. archiwum Winterpol Biały Jar

W najbliższy weekend pierwsi narciarze i snowboardziści będą mogli rozpocząć sezon w stacji narciarskiej Winterpol Biały Jar. 6-osobowa kolej linowa wzdłuż ponadkilometrowej trasy będzie kręcić od rana do 21.00.

W Białym Jarze w Karpaczu prace związane z naśnieżaniem stoków, pomimo dodatnich temperatur rozpoczęły się już z początkiem listopada. Było to możliwe, ponieważ stacja narciarska Winterpol Karpacz jako jedna z nielicznych w Polsce ma fabrykę śniegu (tzw. Snow Factory), która umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C.

Noemi Kościsz z stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar, powiedziała: „Każdego dnia odbieramy bardzo dużo telefonów z pytaniami. kiedy nastąpi otwarcie wyciągów. Już dziś możemy potwierdzić z stuprocentową pewnością, że pierwsi narciarze będą mogli wyjechać na nasze nartostrady już w najbliższy weekend 4-5 grudnia.”

Utrzymujące się od prawie dwóch tygodniu ujemne temperatury umożliwiły również uruchomienie tradycyjnego systemu, który składa się z armatek śnieżnych. Dodatkowo w Karkonoszach spadło dużo śniegu, co istotnie wpłynęło na datę otwarcia sezonu zimowego 2021 / 2022.

W najbliższą sobotę i niedzielę w Karpaczu dla miłośników sportów zimowych będzie dostępna 6 osobowa kolej linowa wraz z trasą o długości 1100 metrów W kolejnych dniach będą prowadzone prace związane z otwarciem dodatkowych tras. W nadchodzący weekend rozpoczną swoją pracę szkoła narciarska M&M Karpacz i wypożyczalnia sprzętu sportowego zlokalizowana przy stoku. Cała infrastruktura będzie czynna od 09:00 do 21:00.

Należy również pamiętać, że podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie korzystanie z stoków zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego odbywa się w wysokim reżimie sanitarnym. Nadrzędną zasadą jest obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całej stacji narciarskiej – w tym również podczas korzystania z wyciągów.

W Zieleńcu rusza sezon narciarski