W Zieleńcu rusza sezon narciarski

fot. archiwum Zieleniec Ski Arena

4 grudnia w ośrodku Zieleniec Sport Arena zainaugurowany zostanie nowy sezon narciarski. Dzięki obfitym opadom śniegu i mroźnej pogodzie w górach Orfickich stoki są dobrze przygotowane. W sobotę o 9:00 ruszy większość kolei i wyciągów, szkółki, wypożyczalnie i gastronomia. W całym ośrodku obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią Covid-19.

Każdy kolejny sezon narciarski jest na Dolnym Śląsku wypatrywany z niecierpliwością. Jednak w tym roku oczekiwania pasjonatów sportów zimowych są zdecydowanie większe – wynika to przede wszystkim z przedwcześnie zakończonego sezonu w marcu.

– Zawód narciarzy był tym większy, że tuż po zamknięciu stoków w wyniku pandemicznych obostrzeń, w góry powróciła zima, obfita w opady śniegu – wspomina Grzegorz Głód, manager Zieleniec Ski Arena.

Nowy sezon rusza, gdy w górach jest już sporo śniegu, a utrzymująca się poniżej zera temperatura pozwoliła na bardzo dobrze przygotowanie stoków.

– Całkiem pokaźne mrozy od kilku dni, pozwoliły na uruchomienie armatek i rozpoczęcie naśnieżania – dodaje Grzegorz Głód.

Choć sezon oficjalnie rozpoczyna się w sobotę, co niecierpliwsi mogę jednak do Zieleńca przyjechać już w piątek, 3 grudnia, kiedy to w godzinach od 9:00 do 16:00 czynna będzie kolej 4 osobowa ośrodka Diament oraz znajdujące się w jej sąsiedztwie wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

W samą sobotę ruszą prawie wszystkie koleje oraz kilka wyciągów talerzykowych i taśmowych, których w sumie jest w Zieleńcu aż 31. W weekend te przy oświetlonych stokach będą kręcić aż do 21:00.

Również w sobotę rozpoczną pod Orlicą pracę wszystkie funkcjonujące tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu, ruszy także większość punktów gastronomicznych. Nocleg można zarezerwować w zielenieckich hotelach, pensjonatach i kwaterach.

Cały czas można kupić też karnet online (do czego jeszcze przed przyjazdem do Zieleńca gorąco zachęcają przedstawiciele stacji), który umożliwia korzystanie ze wszystkich 31 kolei i wyciągów.

Ze względu na pandemię Covid-19 oraz znajdującą się w kulminacyjnym momencie IV falę, w całym ośrodku obowiązuje zaostrzony rygor sanitarny. Wszelkie procedury opisane zostały szczegółowo na stronie internetowej ośrodka, a także na znajdujących się w pobliżu kolei, wyciągów i tras tablicach informacyjnych. Wszystkie osoby przebywające w Zieleńcu są zobowiązane do ich przestrzegania.