Kanary – coraz więcej pasażerów statków wycieczkowych

archiwum Promotur Turismo de Canarias

W 2015 roku do portów Wysp Kanaryjskich przybyło 2 187 161 pasażerów rejsów wycieczkowych. Stanowi to 2 razy więcej pasażerów niż w 2005 roku i o 14,6 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Wyspy Kanaryjskie oferują nie tylko wspaniałe warunki, ale również są organizatorem prestiżowych wydarzeń związanych z jachtingiem i sportami wodnymi. Do najistotniejszych należy odbywające się pod koniec września Seatrade Cruise Med – targi, które przyciągnęły ponad 5 000 hobbystów oraz kluczowych przedstawicieli przemysłu jachtowego na świecie.

W odpowiedzi na wzrost znaczenia tego sektora dla Archipelagu, Promotur Turismo de Canarias, jednostka podlegająca Regionalnemu Ministrowi Turystyki, Sportu i Kultury Wysp Kanaryjskich, stworzyła platformę ‘Island ahead’. Celem strony jest zaprezentowanie atrakcji, które Archipelag oferuje przybijającym do lądu. Portal dostępny jest w języku hiszpańskim, angielskim oraz niemieckim.
Pod hasłem „zapomnisz o statku” platforma przedstawia wszelkie niezbędne informacje związane z postojem na Wyspach Kanaryjskich, a także prezentuje szczegółowe dane dotyczące wyboru linii rejsowych. Stworzenie microsite jest naturalnym krokiem w obecnej strategii Promotur Turismo de Canaries, mającej na celu promowanie wyjątkowego miejsca wśród pasażerów.
W 2015 roku do portów La Luz i Las Palmas (Gran Canaria) oraz Santa Cruz de Tenerife przybyło ponad milion pasażerów. Drugie milion zdecydowało się na wybór portów Arrecife na Lanzarote, Santa Cruz de La Palma, Puerto del Rosario na Fuerteventurze, San Sebastián de La Gomera oraz La Estaca na El Hierro.
Archipelag przygotowuje się na szczyt sezonu w tym sektorze, przypadający na najbliższe miesiące. Przewiduje się, że Wyspy Kanaryjskie będą jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez wielu turystów szukających ucieczki przed jesienną aurą. Niewątpliwe pomocna w planowaniu wyjazdu będzie platforma „Islands ahead”, wyszukująca najbliższe rejsy i podpowiadająca najciekawsze atrakcje.
www.islandsahead.com.