Już 77 firm zgłosiło się na Dolnym Śląsku do akcji Voucher turystyczny

Logo akcji Voucher turystyczny
Akcja Voucher turystyczny

Dolnośląska Organizacja Turystyczna kontynuuje akcję “Voucher turystyczny”. Zgłosiło się do niej już 77 obiektów noclegowych, lokali gastronomicznych i atrakcji turystycznych z całego regionu.

Przypomnijmy, że według regulaminu akcji Voucher turystyczny, każdy ubiegający się o udział w akcji musi przygotować pakiet produktów lub usług, które będzie sprzedawał do końca roku po cenie nie wyższej od regularnej lub niższej. Realizacja pakietu nastąpi w późniejszym terminie (właściciele poszczególnych atrakcji sami zdecydują o końcowym terminie).

Ubiegający się u udział w akcji muszą przygotować sprzedaż voucherów turystom krajowym lub krajowym i zagranicznym. W tym drugim przypadku musi posiadać stronę internetową co najmniej w języku polskim I angielskim oraz musi zamieścić na stronie informację o voucherze w języku angielskim.

Hotele, restauracje, atrakcje turystyczne

Obecnie na stronie akcji znajduje się 40 hoteli i obiektów noclegowych (m.in. we Wrocławiu, Polanicy, Dolinie Baryczy, na zamkach Książ i Czocha), 8 restauracji (m.in. na zamkach w Kliczkowie i Międzylesiu), 2 reprezentanci przewodników oraz 27 atrakcji turystycznych z całego regionu (m.in. wrocławskie Hydropolis, Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Twierdza Srebrna Góra, Podziemne Miasto Osówka, 3-dniowa wycieczka w Bory Dolnośląskie, Opactwo w Krzeszowie.

Piotr Wnukowicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego:, powiedział: “Akcja cieszy coraz większym zainteresowaniem nie tylko na Dolnym Śląsku. Kontaktowały się z nami urzędy z innych województw, które chcą dołączyć do naszej akcji. Sprawdzamy obecnie możliwości naszego serwera, chcemy porozmawiać na temat współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Myślimy także o założeniu fundusz gwarancyjnego, który zabezpieczałby turystów kupujących vouchery na ewentualny upadek podmiotu uczestniczącego w akcji.

Lista wszystkich obiektów, regulamin i szczegóły akcji: www.VoucherTurystyczny.pl.