Join UP: ponad połowa naszych klientów wybiera wakacje w Egipcie

Szarm el-Szejk /fot. WS

Ukraiński touroperator od początku istnienia firmy wysłał na wczasy prawie 6 mln turystów. W ich portfolio znajduje się ponad 7 tys. hoteli, w tym 250 obiektów dostępnych wyłącznie dla klientów touroperatora. W 2023 roku rozszerzając swoją działalność na polski rynek firma wyznaczyła cel – wysłać 70 tys. polskich turystów na wakacje. Jednym z chętniej wybieranych kierunków jest kurort wypoczynkowy – Szarm el-Szejk w Egipcie.

Położone nad brzegiem Morza Czerwonego miasto w Egipcie od dawna przyciąga turystów z całego świata. Znane z malowniczych widoków, błękitnych wód i wielu atrakcji, Szarm el-Szejk oferuje wszystko, czego można oczekiwać od wymarzonego miejsca na wakacje.

Podwodne królestwo raf koralowych

fot. WS

Szarm el-Szejk to prawdziwa mekka dla miłośników podwodnego świata. Rafy koralowe są pełne życia – od niewielkich, kolorowych rybek po imponujące żółwie morskie. Niezależnie od tego czy jesteśmy doświadczonymi nurkami czy też dopiero rozpoczynamy przygodę ze snorkelingiem, podwodne krajobrazy zachwycą każdego swoją różnorodnością. Rafa Ras Muhammad i Rafa Tiran to zaledwie część z tego, co Sharm El Sheikh ma do zaoferowania miłośnikom podwodnych przygód. W Szarm el-Szejk znajdziemy około 250 raf koralowych.

Aby odkryć egzotyczny świat egipskiej kultury i tradycji Szarm el-Szejk warto wybrać się na Old Market, który znajduje się w najstarszej części miasta, w dzielnicy orientalnej. Można tam zakupić aromatyczne przyprawy, ręcznie wykonane wyroby i barwne tkaniny. To, o czym należy pamiętać, to targowanie się ze sprzedawcami. Natomiast nowoczesna dzielnica Soho ma do zaoferowania turystom liczne sklepy, dyskoteki, restauracje, pokazy tańczących fontann, a także kryte lodowisko. Do innych równie popularnych atrakcji w mieście należy kościół koptyjski i meczet Al Musterfa.

Przyjazny klimat przez cały rok

fot. WS

Wakacje w Szarm el-Szejk można planować przez cały rok. Zimą cieszyć się przyjemnym ciepłem, a latem mieć pewność słonecznej pogody, chociaż od czerwca do września, trzeba liczyć się z ekstremalnymi upałami, które mogą przekroczyć 40°C. Zatem najlepszy czas na zaplanowanie wyjazdu to wiosna i jesień.

Czas podróży do tego kurortu wynosi średnio około czterech godzin. Wczasy w Szarm el-Szejk organizuje wielu działajacych w Polsce touroperatorów, w tym Join UP. W 2019 roku, rekordowym dla ukraińskiego rynku turystycznego (według danych wewnętrznych) Join UP zorganizował wakacje do Egiptu dla 665 tys. turystów, obsługując 65 lotów tygodniowo.

Egipskie wakacje dla każdego

fot. WS

Join UP oferuje wycieczki zorganizowane do wszystkich kurortów nad Morzem Czerwonym w Egipcie, takich jak Szarm el-Szejk, Hurghada, jak i odległe miejsca, w tym El Gouna, Makadi Bay, Safaga, El Quseir i Marsa Alam.

W pakiecie podróżnym znajduje się przelot, zakwaterowanie w hotelu, posiłki dostarczane zgodnie z koncepcją wybranego hotelu, pełne ubezpieczenie, zapewniające spokój i bezpieczeństwo podczas wyjazdu, wygodny transfer grupowy z lotniska do hotelu i z powrotem, wsparcie turystyczne od przewodników działających w każdym hotelu w Egipcie, a także dostępność infolinii turystycznej 24/7. Dzięki temu podróżujący mogą cieszyć się odpoczynkiem, mając wsparcie na każdym etapie swojej podróży.

Każdy turysta korzystający z oferty biura może liczyć na prezent w postaci city tour w Szarm el-Szejk, Hurghadzie, El Gounie, Sahl Hasheesh, Makadi Bay i Soma Bay. Jest to wycieczka, podczas której podróżni będą mogli zobaczyć główne miejsca kurortu i zrobić zakupy. Natomiast dla dzieci do 12. roku życia organizowane są bezpłatne wycieczki. Mogą one bezpłatnie pływać batyskafem (Szarm el-Szejk i Hurghada) w towarzystwie jednej osoby dorosłej, która płaci pełną cenę.

fot. WS

Ponadto, podróżujący powinni wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kwestii. W przypadku wycieczek do Hurghady, konieczne jest uzyskanie wizy, przy czym, jeśli planowany okres pobytu przekracza 14 nocy, podróżni do Sharm el-Sheikh również powinni wykupić wizę. Koszt takiej wizy wynosi 25 dolarów od osoby.

Warto zaznaczyć, że koszt wycieczki zależy od wybranego poziomu hotelu. Oferta obejmuje hotele o różnym standardzie, od przystępnych cenowo obiektów trzygwiazdkowych, aż po luksusowe hotele pięciogwiazdkowe. Ceny rozpoczynają się od 2007 zł od osoby za siedmiodniowy pobyt w pokoju dwuosobowym. Dzięki takiej różnorodności opcji, każdy podróżny może znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i oczekiwań.

Nowe rynki i rozszerzanie działalności

Hotel Savoy /fot. WS

Join UP zyskał uznanie w Egipcie, wprowadzając ten kierunek do swojej oferty dziewięć lat temu. Od tamtej pory wysłali tam 3 mln turystów. Firma obsługuje całoroczny przepływ turystów z ośmiu krajów, w tym Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Kazachstanu i Mołdawii. Co więcej, rozszerzyli swoją działalność na nowe rynki, takie jak Polska i Rumunia.

Od ośmiu lat touroperator współpracuje z Sun International, częścią Savoy Group, która jest właścicielem hoteli Savoy, Royal Savoy, Sierra, Grand Oasis, a także SOHO Square. Sun International, założona przez Savoy Group w 2004 roku. Obsługuje około milion turystów rocznie. Zespół Sun International liczy ponad 200 przewodników i pilotów (w tym osoby polskojęzyczne), którzy co roku studiują na korporacyjnym uniwersytecie Grow Up.