Jeśli event we Wrocławiu, to Hydropolis – VI Forum Promocji Turystycznej

materiały prasowe

O tym, jak wyjątkową przestrzenią dla wydarzeń jest wrocławskie Hydropolis mogli przekonać się uczestnicy V Forum Promocji Turystycznej. A już za niecałe trzy miesiące, podczas kolejnej edycji, pełne możliwości tego obiektu zaprezentuje w Warszawie Wiola Samborska.

W Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis znajdziemy multimedialną, interaktywną ekspozycję, repliki i modele statków i obiektów podwodnych oraz żyjących pod wodą stworzeń. Mają one za zadanie ukazanie wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Hydropolis zostało otwarte w grudniu 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 mkw. Zbiornik pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku, kiedy to został wyłączony z użytku. Po przeprowadzeniu niezbędnych remontów i rewitalizacji, budowlę przekształcono w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Obiekt znajduje się na liście zabytków.

Obecnie jest to nie tylko jedna z pięciu najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Wrocławia, ale również wyjątkowa przestrzeń do organizowania wydarzeń, w tym konferencji. To właśnie unikalny charakter tego miejsca był jednym z atutów V Forum Promocji Turystycznej, które odbywało się w jego wnętrzach.

O tym, jaką propozycję dla branży MICE posiada Hydropolis opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej marketing menedżer z Hydropolis i MPWiK, Wiola Samborska.

Specjalistka i trenerka ds. komunikacji marketingowej i public relations, była dyrektorką Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Wcześniej kierowała działem komunikacji i biurem prasowym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Przez ponad siedem lat dyrektorka Biura Promocji oraz rzeczniczka prasowa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Za prowadzoną działalność wielokrotnie nagradzana, m.in. prestiżowym wyróżnieniem “proMYK” (pierwszy w Polsce projekt “Promocja i edukacja poprzez kulturę”).

Wiola Samborska jest współautorką projektu “Model of Community Promotion”, nagrodzonego w konkursie EUPRIO AWARD za najlepsze przedsięwzięcie public relations, realizowane przez specjalistów ze szkół wyższych. Związana również z branżą finansową, gdzie – jako pełnomocniczka Zarządu ds. PR i szefowa działu marketingu – odpowiadała m.in. za wprowadzenie na rynek marki Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów i kursów w zakresie zarządzania, marketingu, public relations. Również stypendystką LLP -Erasmus na Universidade de Aveiro i współzałożycielką Fundacji na Rzecz Równości. Działa na rzecz upowszechniania międzynarodowej akcji “Nazywam się Miliard”, zapoczątkowanej w Polsce przez Fundację Feminoteka. Zaangażowana w pomoc ludziom doświadczającym przemocy.

Na VI Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 23 października do Polonia Palace Hotel w Warszawie. Zarejestruj się!