Jedenastka z Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń nominowana do prestiżowej listy Eventex 2021

fot. archiwum Tugether

Jedenastu członków Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń (TUgether) otrzymało nominację do prestiżowej listy Eventex – 100 najbardziej wpływowych osób w branży eventowej /100 Most Influential People in the Event Industry. Głosowania potrwają do soboty 23 października 2021.

W tegorocznej edycji EVENTEX Index 2021 – Top100 Most Influential People in the Event Industry 2021, na liście nominowanych znalazła się aż jedenastu przedstawicieli Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń (alfabetycznie):

• Łukasz Adamowicz – wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT
• Żaneta Berus – członkini Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE
• Dagmara Chmielewska – prezes Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE
• Marta Chmielewska – członkini Stowarzyszenia Branzy Eventowej – SBE i Klubu Agencji Eventowych SAR
• Paula Fanderowska – prezes SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce
• Anna Górska – wiceprezes SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce
• Łukasz Klimczak – członek zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR oraz członek Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT
• Beata Kozyra – prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego
• Olga Krzemińska-Zasadzka – prezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT, członkini Klubu Agencji Eventowych SAR, SKKP oraz SITE Poland
• Marcin Mączyński – Sekretarz Generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego IGHP
• Anna Nowakowska – MPI Poland Chapter

Łukasz Klimczak, członek zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR i członek SOIT, powiedział: „Niezmiernie miła informacja, że po raz kolejny Eventex dostrzega w naszym przemyśle osoby, które pracowały i pracują nadal na rzecz odbudowy branży w czasach koronawirusa. Aż 11 osób z Polski w globalnym konkursie to duża rzecz! Przeszło półtora roku ciężkiej pracy i końca wysiłków, pomimo kilku jaskółek zmiany, nadal nie widać. Dlatego wsparcie tak zacnego konkursu jest bardzo potrzebne. Gratuluję nominowanym i życzę wszystkim jeszcze więcej energii, abyśmy z kryzysu wyszli dużo mocniejsi.”

Beata Kozyra, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego, dodała: „Wspólna walka o przetrwanie branży spotkań i wydarzeń nie tylko pozwoliła uzyskać wsparcie dla firm naszych branż, ale pozwoliła zbudować świadomość wśród decydentów, że sektor spotkań istnieje nie tylko jako hasło w wykazie branż. Pokazała, że targi, kongresy, konferencje, koncerty, eventy są niezbędne zarówno dla gospodarki, firm, jak i społeczeństwa oraz, że firmy i ludzie branży spotkań
i wydarzeń to ich siła sprawcza, bez której wydarzenia te nie mogłyby się odbyć. Nominacja, która jest dla mnie zaszczytem, potwierdza że nasze działania są doceniane i nadal potrzebne. Teraz czeka nas ciężka praca nad odbudową sektora spotkań i wydarzeń, ale jesteśmy na to gotowi. Razem możemy więcej.”

Paula Fanderowska, prezes SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, podkreśliła: „Za nami jako branżą spotkań i wydarzeń bardzo trudny czas, ale wciąż dowodzimy, że działamy i nie przestaniemy działać zgodnie z hasłem #ZnowuSieSpotykamy. Odbudowa rynku to dziś priorytet, a solidarnie, branżowo możemy więcej. Nominacja do grona 100 najbardziej wpływowych osób branży jest wielkim zaszczytem i radością, które utwierdzają w przekonaniu, że warto być zaangażowanym i można być skutecznym w działaniu na rzecz rozwoju branży MICE.”

Dagmara Chmielewska, prezes Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE, skomentowała: „Osoby, które nieprzerwanie i odważnie podejmowały działania na rzecz branży eventowej w trakcie pandemii, zdecydowanie poświęciły kawałek nie tylko życia zawodowego, ale też prywatnego. Walka
o rynek podczas wielu godzin rozmów z organami rządzącymi, niekończące się działania podtrzymujące branżę w wierze, że „jutro będzie lepiej”, a także akcje integrujące, edukujące i promujące nasz przemysł stały się symbolem roku 2021 i nadąły początek eventom 2.0.”

Łukasz Adamowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT, zaznaczył: „Przed nami proces odbudowy przemysłu spotkań. Stoi przed nami wyzwanie, ale i szansa redefinicji rynku, który w powiązaniu z szeroko pojętą turystyką ma niebagatelny wpływ na polską gospodarkę. Warto więc, aby jak najszybciej odzyskał on stabilność i mógł się dalej rozwijać. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że wyciągnęliśmy wnioski z pandemii. Dostrzegliśmy skuteczność współdziałania. Świadczy o tym fakt, że po 1,5 roku tyle stowarzyszeń z sektora MICE nadal działa razem na rzecz rynku. Nasz wysiłek i wpływ został doceniony, co cieszy i motywuje do podejmowania kolejnych inicjatyw.”

Na wybranych kandydatów do EVENTEX Index 2021 można głosować do soboty, 23 października br., na stronie Eventex. Wyniki zostaną ogłoszone już 1 listopada 2021.

RPSiW: rząd przyznaje, że już nam nie pomoże