Jan Wawrzyniak, były dyrektor ZOPOT-ów w Berlinie i Pekinie – nie żyje

Jan Wawrzyniak/fot. facebook PLOT

Z Poznania nadeszła dzisiaj smutna wiadomość. Po długiej chorobie zmarł Jan Wawrzyniak, m.in. były dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz były dyrektor Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie oraz w Pekinie.

Jan Wawrzyniak jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, gdzie ukończył studia na kierunku Organizacja i Technika Handlu Zagranicznego.

Od początku kariery zawodowej jest związany z budowaniem marki Polska na rynkach zagranicznych. Pracę rozpoczynał jako zastępca kierownika Wydziału Prasy i Reklamy Międzynarodowych Targów Poznańskich. W latach 1996-2003 zajmował się promocją gospodarczą Polski w Republice Federalnej Niemiec, pełniąc funkcję radcy handlowego, a w latach 2000-2003 kierownika Wydziału EkonomicznoHandlowego Ambasady RP w Kolonii. W okresie pełnienia służby dyplomatycznej w Niemczech był odpowiedzialny m.in. za organizację wystąpienia Polski w Światowej Wystawie EXPO 2000 w Hanowerze, za co został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Od 2003 roku zajmuje się promocją Polski jako celu wyjazdów turystycznych: w latach 2003-2007 jako dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, od 2007 do 2015 roku jako dyrektor ZOPOT-u w Berlinie, a od sierpnia 2015 roku jako dyrektor ZOPOT-u w Pekinie.

Po powrocie do Poznania znów związał się z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczna, został kierownikiem informacji turystycznej i można było go spotkać podczas wizyt na Starym Rynku w stolicy Wielkopolskiej.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center