Jacek Kowalczyk odwołany, jest nowy prezes świętokrzyskiej ROT

swietokrzyskie.pro

Wieloletni prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Kowalczyk, został odwołany ze swojej funkcji. Nowym prezesem został sekretarz świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości – Andrzej Pruś. Wśród delegatów na walnym zgromadzeniu nie było jednomyślności, większa część z nich wstrzymała się od głosu.

O tym, że nowe władze województwa chcą odwołać Jacka Kowalczyka, mówiło się już od jakiegoś czasu. Po wyborach samorządowych i zmianie ekipy rządzącej w Świętokrzyskim Kowalczyk został odwołany z funkcji dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w UM. Następnie pojawiły się naciski, aby odwołać go z funkcji prezesa ROT. Nieoficjalnie wiadomo, że urząd postawił zarząd ROT przed wyborem: odwołanie obecnego prezesa albo wycofanie składki.

Podczas walnego zgromadzenia 34 delegatów ROT zagłosowało za zmianą prezesa, 35 zaś wstrzymało się od głosu.

Nowy prezes organizacji jest sekretarzem świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości i radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego V kadencji. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty konecki, skarżyski, starachowicki. Urodził się 20 marca 1967 roku w Iłży. Mieszka w Starachowicach. Studiował na Wydziale Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Jacek Kowalczyk napisał na swoim profilu na Facebooku:

„Pamiętam rok 2000, kiedy pojawił się pomysł powołania w województwie Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wspólnie przedsiębiorcy, samorządowcy i stowarzyszenia turystyczne podjęli decyzję o powstaniu świętokrzyskiego ROT-u. To był początek, chyba dwuletniej batalii o rejestrację w sądzie. Potem była radość z decyzji sądu, wybory pierwszego prezesa Kazimierza Micorka i rozpoczęcie działalności na rzecz rozwoju turystyki. To było ekscytujące, pełne wzlotów i małych upadków 19 lat turystycznej przygody. Dziś Walne Zgromadzenie zatwierdziło, wskazanego przez Zarząd Województwa, nowego prezesa. Moja misja w ROT dobiega zatem do końca. Życzę naszej, świętokrzyskiej turystyce niegasnącej popularności a nowemu Prezesowi nieskończonej kreatywności w promocji Ziemi Świętokrzyskiej, bo #TurystykaJestNajważniejsza.”