Itaka ubezpieczy klientów od niepogody. Rekompensata za każdy deszczowy dzień wakacji

ubezpieczenie-od-niepogody-deszcz
fot. 박유정 Alex park / Pixabay

Itaka wprowadza ubezpieczenie od niepogody, gwarantujące rekompensatę za każdy deszczowy dzień wakacji. Ubezpieczenie powstałe we współpracy z polską firmą branży insurtech Climatica Insurance Solutions jest dostępne dla klientów Itaki, którzy planują podróż do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Włoch, Portugalii, Turcji lub Hiszpanii.

Klienci, którzy wykupią ubezpieczenie, otrzymają rekompensatę w wysokości 250 zł za każdy deszczowy dzień, zdefiniowany na podstawie ustalonych kryteriów dotyczących minimalnej ilości opadów w ciągu dnia lub godziny. Kryteria te są mierzone na podstawie danych meteorologicznych dostarczanych przez serwis Accuweather, a koszt ubezpieczenia wynosi od 69 zł za cały wyjazd.

Wypłata bez roszczenia

Działanie ubezpieczenia nie wymaga zgłaszania roszczenia. Jeśli spełnione zostaną warunki kwalifikujące do rekompensaty, ubezpieczyciel skontaktuje się z klientem, by ustalić najdogodniejszą formę wypłaty. Wypłata zlecana jest bezzwłocznie, tak by klient otrzymał pieniądze w ciągu 1-2 dni roboczych.

„To nasz kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym Klientom jak najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia podróżniczego. Oferujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne jak np. aplikacja Itaka, produkt Itaka Smart oparty na pakietowaniu dynamicznym, więc także ubezpieczenie, które oferujemy jako pierwszy touroperator w Polsce potwierdza, że interesują nas rozwiązania wyznaczające nowe kierunki, wychodzące poza dotychczasowe schematy.” – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings.

Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu znajdują się na www.itaka.pl, można je także uzyskać w Salonach Firmowych Itaki i współpracujących biurach agencyjnych.

Itaka inwestuje w kolejne szkolenia dla rezydentów i animatorów

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center