Itaka otrzymuje nagrodę za nową siedzibę w Opolu

fot. materiały prasowe Itaki

Podczas uroczystości święta województwa opolskiego, firma Itaka została uhonorowana nagrodą marszałka województwa opolskiego „Zabytek na medal” za utrzymanie wartości zabytkowej w swojej nowej siedzibie przy ul. Damrota 2 w Opolu. Budynek, który wcześniej pełnił funkcję instytucji bankowej, został starannie przebudowany i zrewaloryzowany, zachowując liczne elementy historyczne.

Itaka została nagrodzona za utrwalenie wartości zabytkowej historycznego budynku w Opolu, gdzie od zeszłego roku znajduje się kolejna siedziba firmy. Itaka przeprowadziła przebudowę i rewaloryzację czterokondygnacyjnego budynku biurowego powstałego ok. 1925 r., który przez ok. 100 lat mieścił instytucje bankowe.

Podczas prac zachowano możliwie największą liczbę elementów świadczących o historii i wartości architektonicznej zabytku. Łączna wysokość poniesionych nakładów na prace przy zabytku wyniosła 13,5 mln zł.

„Dziękujemy za docenienie i cieszymy się, że ten piękny budynek znowu stał się ozdobą naszego miasta. Pragnę podkreślić nieoceniony wkład i osobiste zaangażowanie prezesa Itaki Leszka Szagdaja w przywrócenie dawnej świetności miejscu o długiej i ciekawej historii” – skomentował przyznanie nagrody Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings.

W imieniu zarządu biura podróży Itaka nagrodę odebrał Dariusz Puczyński, manager działu logistyki w Itace.

Itaka rusza z nowym projektem videocastów

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center