Israir połączył Tel Awiw z Dubajem

Israir zadebiutował na trasie do Dubaju
Samolot w barwach Israir/fot. archiwum GoIsrael

Israir Airlines to pierwsza izraelska linia lotnicza, która odbywa loty komercyjne między Izraelem a Dubajem. Inauguracyjny lot izraelskich linii lotniczych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wylądował na międzynarodowym lotnisku w Dubaju 1 grudnia.

Na pokładzie było 166 pasażerów. Linia lotnicza otrzymała pozwolenie na operowanie w przestrzeni powietrznej Arabii Saudyjskiej zaledwie kilka godzin przed swoim pierwszym lotem do ZEA.

Docelowo linia będzie obsługiwać do 14 lotów tygodniowo na tej trasie samolotem Airbus A320.
Inauguracyjny lot Israir jest częścią szerszego zaangażowania między ZEA a Izraelem na rzecz dialogu i stabilności oraz promowania zrównoważonego rozwoju – poinformowało biuro prasowe rządu Dubaju.

Kolejka przewoźników do obsługi trasy do Dubaju

Od czasu podpisania porozumienia Abrahama między ZEA a Izraelem 15 września, kilka linii lotniczych ogłosiło plany obsługi lotów między tymi dwoma krajami.
Etihad, narodowe linie lotnicze ZEA, rozpoczną loty między Abu Zabi a Tel Awiwem w marcu 2021 r. Linia lotnicza z Abu Zabi przeszła do historii, gdy w październiku odbyła pierwszy komercyjny lot pasażerski z Tel Awiwu.

Fly dubai była pierwszą linią lotniczą, która zaoferowała regularne loty pasażerskie między dwoma krajami. Od końca listopada dwa razy dziennie uruchomiła połączenie z lotniska w Dubaju na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie.

Izraelski El Al ma w planach odbywać 14 lotów tygodniowo z Tel Awiwu do Dubaju począwszy od 13 grudnia, a Arkia Israel Airlines planuje również codzienne loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich już od grudnia.