IGHP szkoli kadrę szkół branżowych. “Chcemy kształcić pasjonatów zawodu”

Konferencja IGHP
Fot. Materiały prasowe

W dniach 30-31 maja w Warszawie odbyła się II ogólnopolska konferencja dla kadry szkół branżowych pt. “Podnoszenie poziomu obsługi turystów jako główny czynnik dostosowania się do zmian na rynku usług turystycznych oraz zmian oczekiwań turystów”. W wydarzeniu zorganizowanym przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego wzięło udział 250 nauczycieli i hotelarzy. 

W programie konferencji znalazły się wystąpienia i dyskusje związane z tematyką praktycznej nauki zawodu oraz dotyczące perspektyw dla absolwentów szkół branżowych.  Była mowa o nauczaniu w kontekście oczekiwanego poziomu obsługi turystów, o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, jako wsparciu praktycznej nauki zawodu, a także o aktualnej sytuacji na rynku pracy w branży hotelowej. Moderatorem tego ostatniego panelu był Krzysztof Szadurski, wiceprezes IGHP.

Nowością podczas konferencji był “Hydepark” – wspólna dyskusja nauczycieli i hotelarzy. W tej edycji rozmawiano o tym,  jak powinna wyglądać edukacja, aby absolwenci szkół branżowych opuszczali je jako pasjonaci zawodu.

Drugi dzień konferencji zdominowały warsztaty dla nauczycieli z trenerami prowadzącymi profesjonalne szkolenia IGHP dla hotelarzy.

Konferencja zorganizowana była dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.