Hotele Leonardo – wprowadzamy pokoje dla kobiet

fot. archiwum Leonardo Hotel

10 czerwca grupa Leonardo Hotels Central Europe wprowadziła do swojej oferty nową linię pokoi – Leonettes. Koncepcja tego designu została stworzona przez kobiety i to właśnie im jest dedykowana.

Architektki skupiły się na wprowadzeniu świeżości i lekkości, zachowując jednocześnie nowoczesny styl pokoi i udoskonalając ich funkcjonalność.

Jakie wymagania pokojom hotelowym stawia dzisiaj podróżująca płeć piękna?

Sandra Dreher wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Leonardo Hotels Central Europe, powiedziała: „Postanowiliśmy się tego dowiedzieć bezpośrednio od nich. Udało nam się przeprowadzić około 200 wywiadów z kobietami podróżującymi i zarazem nowoczesnymi, reprezentującymi szeroki przedział wiekowy: od 25 do 65 lat. Precyzyjnie wyraziły one swoje oczekiwania w zakresie: od ogólnej atmosfery i bezpieczeństwa, po inne bardzo konkretne wymagania.”

Na tej podstawie i w kontekście 4-gwiazdkowej marki superior “Leonardo Royal”, architektka Melanie Mitterer z Neudahm Design, opracowała całkowicie nową koncepcję pokoi.

Sandra Dreher dodała: „Leonettes mają na celu zaspokojenie szybko dziś zmieniających się potrzeb i pragnień podróżujących pań.”

Kobiecy klimat

Nowy projekt pokoju oferuje ciepłe i relaksujące odcienie z lekkimi motywami kwiatowymi. Przejrzysty i nowoczesny język designu przeplata się z elementami kobiecymi. Przestrzeń może być jednocześnie komfortowym miejscem do pracy, które zapewnia duże biurko oraz wygodny fotel , jak i do wypoczynku po intensywnym dniu.
Szeroki wybór znakomitych herbat i kaw pozwala zrelaksować się i naładować nową energią bez konieczności wychodzenia z hotelu. Ponadto przytulne i ciepłe światła, ponadwymiarowe kołdry, liczne poduszki i materac typu king-size z komfortowym topperem, tworzą domową atmosferę.

fot. archiwum Leonardo Hotels

Bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa jest dla wielu osób ważnym aspektem podróży. W przypadku wyboru hotelu, kobiety przykładają do tego szczególną uwagę. Chcąc spełnić ich oczekiwania i zapewnić im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa, Leonettes są zlokalizowane blisko wind, drzwi zaś wyposażono w wizjer i dodatkowe zamki. Również obsługa pokojowa dedykowana tej kategorii pokoi jest zapewniona przez żeński personel Leonardo. Mając na uwadze zapewnienie pełnej prywatności umożliwiamy także maksymalnie dyskretne zameldowanie.

Paulina Kołodziejczyk, General Manager NYX Hotel Warsaw, będącego częścią Leonardo Hotels Central Europe, skomentowała: „Kobiety odgrywają w naszej firmie ważną rolę, a równowaga i różnorodność w pracy jest konieczna. Zarówno we wszystkich obszarach, jak i na wszystkich stanowiskach. Ten model zarządzania funkcjonuje z powodzeniem od początku działania sieci.”

Oprócz wspierania rozwoju i karier pań, Leonardo Hotels działa także przeciwko dyskryminacji ze względu na pochodzenie. W obiektach w całej Europie aktualnie pracują osoby o ponad 70 różnych narodowościach. Starania grupy hotelowej w zakresie zwiększania różnorodności zostały zauważone i nagrodzone przez „Focus Deutschland” – teście przeprowadzonym wśród ponad 200 branż w Niemczech. W kategorii “Równość szans” Leonardo Hotels zajęło drugie miejsce wśród hoteli.

NYX Hotel Warsaw przywitał pierwszych gości