Hotelarz w Radzie Gospodarczej Olsztyna

Hotel HP Park w Olsztynie/fot. archiwum Hotelu HP Park

To kolejny sygnał, że Olsztyn stawia na turystykę. W skład Rady Gospodarczej Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powołał Dorotę Kłyszewską, dyrektorkę Hotelu HP Park w Olsztynie.

Rada Gospodarcza przy Prezydencie Olsztyna ma charakter opiniodawczo-doradczy, a tematyka, którą się zajmuje to rozwój gospodarczy miasta. Swoich reprezentantów mają w niej lokalne środowiska gospodarcze i otoczenia biznesu. Teraz również branża turystyczna.

Piotr Gryzmowicz, prezydent Olsztyna, powiedział: „Rada uprawniona jest do podejmowania inicjatyw oraz rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki Olsztyna. Zasiadający w niej przedstawiciele są uprawnieni do wyrażania opinii oraz inicjowania projektów rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki naszego miasta.”

W skład Rady wchodzą przedstawiciele środowiska gospodarczego Olsztyna reprezentowanego przez przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji samorządu gospodarczego i organizacji pracodawców, przedstawiciele środowiska naukowego związanego z gospodarką oraz przedstawiciele Prezydenta Olsztyna.

Krzysztof Otoliński – dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, skomentował: „Turystyka w Olsztynie w ciągu ostatnich kilku lat mocno się rozwija. Pandemia oczywiście pozostawiła mocny ślad na tej branży. Tym bardziej cieszę się, że przedstawiciel sektora turystycznego będzie wśród osób, które systematycznie spotykają się z Panem Prezydentem, zgłaszając swoje uwagi i sugerując rozwiązania dla środowisk, które reprezentują.

Warto odwiedzić okolice Olsztyna