Hotel Mövenpick powstał w Bazylei

fot. archiwum Accor

Nowo otwarty Mövenpick Hotel Bazylea to szósty obiekt należącej do Accor w Szwajcarii. Zaprojektowany przez cenionych projektantów przyciąga eleganckim i nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Koncepcję Mövenpick Hotel Bazylea stworzyli znani architekci z zespołu Miller & Maranta. Klimatyczne wnętrze nosi podpis słynnego twórcy, Matteo Thuna, który czuwał nad całym projektem. Ich dziełem jest wyjątkowy, 19-piętrowy budynek mieszczący 234 pokoje i 30 apartamentów (w tym apartament prezydencki). Zgodnie z filozofią „ponadczasowej nowoczesności” wnętrza hotelu wypełniają ciepłe kolory i naturalne materiały, które podkreślają połączenie stylu eleganckiej szwajcarskiej prostoty i ponadczasowego komfortu.

Restauracja PURO z otwartą kuchnią łączy specjały latynoamerykańskie z tradycyjnymi smakami Azji i najlepszymi produktami regionalnymi serwowanymi w kameralnej i przyjaznej atmosferze. Szefem kuchni jest Argentyńczyk Pablo Löhle, znany w branży za wyznaczanie nowych i zaskakujących trendów, wcześniej związany z Grand Hotel Les Trois Rois w Bazylei.
Mieszczący się na parterze MP’s Bistro & Bar z odkrytym tarasem stanowi idealne miejsce spotkań dla mieszkańców i gości hotelowych.

Atutem hotelu jest także nowoczesne centrum konferencyjne z elastyczną powierzchnią 2 000 metrów kwadratowych. Stylowa sala barowa umożliwia organizację uroczystości nawet dla 600 osób. Hotel oferuje także sale konferencyjne i sale narad zlokalizowane na drugim i trzecim piętrze, gwarantujące indywidualny wystrój i wielofunkcyjność połączoną z wyjątkowym widokiem na miasto.

Nowy hotel oferuje również luksusowe spa i centrum fitness o łącznej powierzchni 240 metrów kwadratowych. Obejmuje ono saunę, łaźnię parową, prysznice sensoryczne oraz strefę relaksu.

Oprócz Mövenpick Hotel Bazylea, w Szwajcarii funkcjonuje pięć hoteli marki z łącznie 1306 pokojami: Mövenpick Hotel & Casino Genewa, Mövenpick Hotel Egerkingen, Mövenpick Hotel Lozanna, Mövenpick Hotel Zürich Airport i Mövenpick Hotel Zürich Regensdorf. Wkrótce Mövenpick Resort Savognin powiększy portfolio jako siódmy hotel tej marki.

Hotel Mövenpick powstaje w Karpaczu