Hotel Athena Beach – tutaj dziecko czuje się świetnie

Athena Beach - hotel dla rodzin z dziećmi
Prywatny basen w pokoju Junior Suite/fot. AG

Jeszcze przed śniadaniem dziecko otwiera drzwi sypialni, biegnie kilka kroków po tarasie i wskakuje do basenu. Ma wymiary 4 x 8 metrów i głębokość 1,35 metra. Dziecko, które niedawno „porzuciło” rękawki pływa tu bez strachu i bez oznak zmęczenia.

Hotel Athena Beach należy do sieci Constantinou Bros i położony jest na wschód od centrum Pafos. Z lotniska w Pafos jedzie się tutaj samochodem kilkanaście minut. Blisko stąd do parku wodnego Aphrodite, blisko do portu i wykopalisk w Pafos.

Najważniejsze jednak, że w tym obiekcie świetnie czują się dzieci.

Nie wszystkie pokoje posiadają wspomniane baseny na wyłączność. Ale wybierając się dzieckiem do Pafos, warto wybrać pokoje typu Junior Suite.

Widok na basen i taras od strony trawnika

Znajdują się na parterze. Przez szklane drzwi wychodzimy na niewielki drewniany taras z leżakami, tuż za nim jest wspomniany prywatny basen. Za nim kilkadziesiąt metrów) trawnika kolejnymi leżakami i parasolem. Dalej – palmy i morze.
Blisko stąd – trzydzieści, może czterdzieści kroków do głównych basenów hotelu. Jeden duży (głębokość 120 cm) dwa mniejsze, dwa brodziki. Obok – zjeżdżalnia dla dzieci.
Na trawniku mały plac zabaw, ale kto by na niego tracił czas, kiedy słońce i woda…

Główne baseny hotelowe i ogródki restauracyjne/fot. AG

Dwie duże restauracje serwują tak bogate i obfite posiłki, że nawet najbardziej rozkapryszone i wybredne maluchy znajdą coś dla siebie. Zwłaszcza, że w wyborze pomaga życzliwa (jak to na Cyprze) obsługa. Oczywiście w porze posiłków, między stolikami restauracyjnymi przechadzają się dwa, trzy koty. A więc dla dzieci – wszystko co trzeba.

Nic do szczęścia już nie trzeba…/fot. AG

Prywatny basen jest doskonałym miejscem całodniowych igraszek. Można w nim pływać, bawić, leniuchować na materacu. A wszystko pod czujnym okiem rodzica. Drugi rodzic może swobodne opalać się na leżaku. Blisko do lodówki, toalety, stolika z książkami lub zabawek. Można tak cały dzień. Można też skoczyć do basenu tuż po kilkugodzinnej wycieczce.

www.athena-cbh.com

Zjeżdżalnia dla dzieci/fot. AG
Widok na główny basen/fot. AG
Zielony teren przed hotelem/fot. AG
Sąsiadujące ze sobą pokoje Junior Suite/fot. AG
Junior Suite w hotelu Athena Beach w Pafos/fot. AG

Park wodny pod patronatem Afrodyty

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center