Park wodny pod patronatem Afrodyty

Najlepszy park wodny na Cyprze
Dla dorosłych i dla dzieci – Afrodyta/fot. AG

Dzika rzeka, zjeżdżalnie, woda wszędzie – mimo, że w hotelu naszym mamy do dyspozycji baseny i mini-aquapark – bardzo chętnie wpadliśmy na kilka godzin do parku wodnego na przedmieściach Pafos na zachodnim wybrzeżu Cypru.

Park wodny Afrodyta położony jest blisko kompleksu hoteli w Pafos, od hotelu Adams Beach dzieli go mniej niż dziesięć minut spaceru (jeden przystanek autobusu). Otoczony zielenią przyciąga zwłaszcza rodziny z dziećmi. Takich atrakcji jak tutaj, nie ma w najlepszych hotelach. Właśnie w związku z liczbą tych atrakcji warto zaplanować wizytę tutaj na kilka godzin.

Fragment parku wodnego Afrodyta w Pafos/fot. AG

Po wejściu na teren parku (przed bramą znajduje się pojemny parking dla samochodów osobowych, tuż obok końcowy przystanek autobusu kursującego przez całe Pafos) stajemy przed tablicą z mapą atrakcji. Taką samą, mniejszą mapkę dostajemy razem z biletem wstępu.
Ruszamy. Pierwsza trudność, to wybranie bazy, miejsca, w którym zalegniemy. Wybieramy leżaki w pobliżu atrakcji dla maluchów, ale równie dobrze jest się rozłożyć na plaży przy basenie ze sztuczną falą. Obie lokalizacje są w centrum parku, blisko z nich do wszystkich atrakcji i do punktów gastronomicznych.

Na Leniwej Rzece/fot. AG

W parku wyszaleć mogą się dzieciaki starsze i maluchy. Wszyscy – rodzice też – korzystają z możliwości przepłynięcia w kołach (pontonach) dwu i jednoosobowych najdłuższą na Cyprze sztuczną rzeką. Nie bez kozery jej nazwa, to „Lazy River” – prąd jest faktycznie leniwy, rzeka meandruje przez większą część parku, pod mostkami, z których można fotografować płynących.
Oczywiście, dużą popularnością wśród starszych dzieci cieszą się tutejsze zjeżdżalnie, o kuszących nazwach: Gravity, Adventure, Free Fall, Kamikaze czy Czarna Dziura – kilka jej zakrętów pokonujemy w absolutnych ciemnościach.

Wodny grzybek/fot. AG

Młodsi wolą “Statek piracki” ze zjeżdżalnią lub wodne grzybki, na które trzeba się wdrapać a potem można poskakać po nich i zjechać z nich do wody. Wersja dla nieco starszych dzieci, to Super Wulkan – mokre, śliskie ściany są tutaj bardziej strome, ale zasada zabawy jest taka sama: wspinaczka, skakanie, zjazd do wody.

Wiadro – największa uciecha dla młodszych i starszych/fot. AG

Wszyscy też chętnie – nie do zrozumienia –  stają pod wielkim wiadrem, które co kilka minut napełnia się wodą o moczy potężnym prysznicem wszystkich stojących pod i w najbliższej okolicy.

Basen ze sztuczną falą to atrakcja dla tęskniących za namiastką sztormu morskiego. Wypływamy w pontonach na spory akwen. W pewnym momencie zaczyna się: fale początkowo są drobne, szybko jednak stają się wysokie – oczywiście z poziomu pontonu czy koła. Im bliżej ściany ograniczającej basen woda jest głębsza a fale wyższe, im bliżej plaży fale są akurat dla początkujących maluchów.

Basen ze sztuczną falą/fot. AG

Nad wszystkimi atrakcjami czuwają ratownicy.
Na terenie parku jest kilka różnego rodzaju punktów gastronomicznych, możemy zjeść normalny lunch albo zaspokoić głód frytkami, lodami i goframi a popijać piwem (dorośli) i kolorowymi sokami (dzieci). Czas szybko mija i żal wracać do najlepszego nawet hotelu.

aphroditewaterpark.com

Atrakcje dla najmłodszych/fot. AG
Wodna huśtawka/fot. AG
Na szczycie wodnego grzybka/fot. AG
Wspinaczka na “Wulkan”/fot. AG
Base ze sztuczną falą/fot. AG
Jedna ze zjeżdżalni/fot. AG
Basen dla najmłodszych/fot. AG

Camel Park na Cyprze – raj dla dzieci

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center