Camel Park na Cyprze – raj dla dzieci

Camel Park - tu rządzą wielbłądy i dzieci
Karmienie wielbłądów jak najbardziej wskazane/fot. AG

Wydawać by się mogło, że przejażdżka na wielbłądzie lub koniku pony, to żadna atrakcja na tak ciekawej wyspie, jaką jest Cypr. Jednak jeśli jesteśmy na Wyspie Afrodyty z dziećmi, oderwijmy się na moment od plaży i basenu. Dwie godziny wizyty sprawią, że dzieciaki poczują się jak w raju.

Tablice z namalowanymi wielbłądami zapraszają do wizyty już kilkanaście kilometrów od parku. Jest niedziela i parking jest pełen samochodów. Camel Park w tym roku, z powodu Covid 19, jest otwarty tylko w niedziele i święta państwowe.

Wejście do Camel Parku/fot. AG

Właściciel atrakcji, Xenio mówi, że obecnie większość gości stanowią Cypryjczycy. Rzeczywiście, chyba jesteśmy jedynymi gośćmi z zagranicy.
Zwiedzający to rodziny z dziećmi. Ta atrakcja jest przede wszystkim dla nich. Oprócz głównych bohaterów parku – wielbłądów – są tutaj także koniki pony i mini zoo. Najpierw więc idziemy obejrzeć zgromadzone tutaj zwierzaki: alpaki, osiłki, kozice, wzbudzające radość dzieciaków kangury-albinosy, żółwie. Niektóre można karmić trawą, strąkami drzewa chlebowego.

Karmienie zwierząt – największa chyba atrakcja parku/fot. AG

Te ostatnie zresztą są ulubionym przysmakiem wielbłądów. Podchodzimy do och zagrody. Każdy ma swoje imię, większość nawiązuje do mitologii i historii greckiej lub rzymskiej. Możemy więc nakarmić Adonisa, Kleopatrę, Ajaksa i inne. Zwierzaki są przyjaźnie nastawione do karmiących je dzieci, delikatnie wyjmują z małych rączek strąki. Dzieciaki aż piszczą z uciechy.

Mini karawana/fot. AG

Wreszcie największa atrakcja – przejażdżka. W parku można przejechać się na koniku pony (tylko dzieci) i na wielbłądzie. Na tego drugiego wsiadamy z pomocą obsługi. Mniejsze dzieci siadają na tym samym siodle, co mama. Przejażdżka trwa prawie kwadrans, „karawana” czterech wielbłądów wychodzi na kilka minut poza teren parku.

Przejażdżka na pony/AG

Nieco krótsza jest jazda na pony. Tutaj dzieci jadą samodzielnie, dzielnie trzymając za lejce.

Jeśli nam wrażeń na terenie parku jest również sporej wielkości plac zabaw, dziecięcy pociąg i basen oraz restauracja i sklep z pamiątkami.

W ubiegłym roku Camel Park odwiedziło ponad 100 tysięcy osób, w tym właściciel liczy na 30 tysięcy.

Do parku można łatwo dojechać samochodem z Larnaki, jadąc ok. 20 km na zachód.

https://camel-park.com/

Trudny moment siadania wielbłąda/fot. AG
Jazda – frajda/fot. AG
Początek przejażdżki na pony/fot. AG
Wybieg dla wielbłądów/fot. AG
Pora karmienia trwa cały dzień/fot. AG
Park jest pełen atrakcji/fot. AG
Uśmiech gwiazdy

Osiołki na Cyprze też są uparte

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center